Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha fogyni szeretnék mik az...

Ha fogyni szeretnék mik az ideális makrók?

Figyelt kérdés

Bocsi, hogy ide tettem a kérdést, itt több hozzáértő van, mint a fogyókúra kategóriában. 95kg es 165cm nő vagyok.

Mindenhol azt olvasom hogy nagyon sok fehérjét kell bevinni, de mivel alig van rajtam izom, nem hinnem hogy szükségem van 200g feherjere/nap. :D


Koszi a válaszokat



2017. jún. 30. 10:38
 1/4 palilaci ***** válasza:
Jol latod a helyzetet. Szamolj a zsirmentes testomegeddel. Ehhez eloszor egy testzsirt kell merned, majd megnezni, hogy az a bizonyos % hany kgnak felel meg. Ezt kivonod a testtomegedbol es azzal szamolsz.
2017. jún. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Fehérje: 2g/ttskg

A maradék kcal pedig zsírból és szénhidrátból álljon.

Heti 1-0,5kg fogyás a jó.

És igen, zsírmentes tömegre számolj.

2017. jún. 30. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mivel 165cm vagy szerintem a zsírmentes testtömeged nem lehet több 55-60kg-nál, ezért 110g fehérje elég neked.
2017. jún. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem ilyen magassággal 100g fehérje sem kell aktívabb napjaimon sem, de aki nem ketogén diétán van, az mehet picit feljebb, az nem gond, viszont a fehérje jól laktat.


Ahogy írták, aszénhiudrát és a zsír között oszd el a szükséges kalóriát, ami a fehérje után még kell (hogy ez mennyi, azt ki kell tapasztalni. ilyen számokkal kiindulnék mondjuk 2000 kcalból, de ez emberfüggő s az aktivitásodat sem ismerem). Pici zsírra szükség van, s a zöldség s egyebek miatt a szénhidrátot sem értemes minimalizálni, de ennyi, nagy a mozgástér. Kit a sok zsír, kit a sok szénhidrát laktat jól...

2017. jún. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!