Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hány sorozattal kell megdolgoz...

Hány sorozattal kell megdolgoznunk egy izmot egy edzés során?

Figyelt kérdés
2017. júl. 7. 17:00
 1/5 Cortez70 ***** válasza:
Attól függ, hogy mennyi edzés megy rá hetente. De akkor írok heti össz sorozatot: nagyobb izmokra 12-14, kisebbekre 8-10.
2017. júl. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Egy másik kérdésnél azt írták, hogy heti kétszer érdemes megdolgozni ugyanazt az izomcsoportot. Ezek szerint ezt osszam el kettővel?
2017. júl. 9. 12:57
 3/5 Cortez70 ***** válasza:
Igen, akkor egy edzésre fele ennyi kell.
2017. júl. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A helyzet az, hogy guggolásból nekem 3 sorozat lenyomása után kegyetlenül elfárad a lábam, főleg a combom. Gondolom azért mert bukásig végzem az ismétléseket, azt olvastam hogy csak így van értelme. Az összes gyakorlat közül szerintem ez okozza a legnagyobb szenvedést egyébként, semmi kedvem ettől többet sorotatot csinálni. Az első sorozatnál kb. 20 ismétlés megy, utána már csak 15 vagy még attól is kevesebb. De a hatását még másnap is érzem fáradtság a lábban valamint gyenge izomláz formájában. Lassan egy hónapja edzegetek már szóval nem csak legelőször volt így. Bicepszre pedig egy edzés alatt a 4-5 sorozattól érzem ugyanezt. Ha többet csinálnék már görcsöl meg szakad szét a karom, az erőm pedig szinte felére lecsökken (például először 7-8 ismétlés megy 35 kg-os kétkezes súlyzóval, majd a negyedik sorozatnál már csak a 20 kilósból bírok csak ennyit. Szerinted így is van értelme tobábbi sorozatok elvégzésének?
2017. júl. 10. 10:45
 5/5 Cortez70 ***** válasza:
Ha ennyiből is megdolgozod és fejlodsz is akkor elég. Úgyis érzed majd ha több kell.
2017. júl. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!