Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Véleményetek a laktózról,...

Véleményetek a laktózról, tejzsírról?

Figyelt kérdés

Mivel még nem olyan régóta edzem, ill. a normálisabb kajálással sincsenek igazán tapasztalataim, kíváncsi vagyok, milyen tapasztalatotok van ezzel kapcsolatban. A tejcukorról/-zsírról eddig ilyeneket olvastam, hogy rontják a mikro- és makrotápanyagok felszívódását. Nem igazán fogyasztok sok ilyen terméket, viszont az esti fehérjebevitelem ált. túró vagy cottage cheese, napközben is szokott menni kis natúr joghurt (1-2 kis pohár), ill. a kávémba is tejet szoktam tenni (kb. 1-1,5 dl naponta). Ezzel nagyjából össze is jön naponta olyan 20 gramm tejcukor+8-10 gramm zsír is ezekből.

Ne haragudjatok, lehet, hogy túlgondolom ez egészet, de nagyon gáz ezeket napi szinten bevinni? Érzékeny nem vagyok rá, csak hogy a fejlődésben gátol-e valamennyit, az lenne a kérdés.


A másik pedig, amit kérdeznék, hogy tömegelés alatt belefér-e A Stillmassnak az Excelent Whey fehérjéje az étrendbe. Ez az a 60% fehérjés termék, és ugye ebben van író is, tehát plusz kis tejcukor. Viszont tiszta fehérjetartalomra jobban megéri, mint a Whey 80 fehérjéjük, csak max. ebből nem 30, hanem 40 gramm lenne egy adag. (Ha ugyanannyi fehérjét akarok bevinni.)



2017. júl. 20. 22:31
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
A szoptató időszak után biológiailag semmi nem indokolja a további tej-tejszármazék fogyasztást,ezért élvezeti cikként érdemes tekinteni rá,nem pedig alap élelmiszerként.A felnőtt kori fogyasztása bárminemű tejszármazéknak lényegében természet ellenes,mert ilyen az állatvilágban sehol nem fordul elő csak az embernél és ilyen ipari méretben mint manapság csak 120-150 éve.Ezek alapján érdemes mérlegelni ha az egészséges táplálkozás mint cél felmerül.
2017. júl. 20. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Cortez70 ***** válasza:
100%
Az, hogy sokan szarul emésztik és allergiát is okozhat ha érzékeny lesz rá az ember. Nem jó nagy mértékben tejcukrot iszogatni.
2017. júl. 21. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Más állat teje számomra pontvolyan érzést kelt, mint egy acéllemez vagy egy kalapács... (épp ezekkel dolgozom ez jutott eszembe)

Látom hogy ottvan... meg lehet fogni, de eszemben nincs megkóstolni megenni, mivel nem élelmiszer... legyen az a wheytől a kecskesajtig akármi...


Ellenben az emberi tejet nagyon szeretem, főleg eredeti csomagolásból, miközben a hölgyemény.... ohm, de ez már egy egészen más témakör lenne :D

2017. júl. 21. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A sajt nem élélmiszer jólvan kisfiam. Az ilyen embereket is bírom.
2017. júl. 21. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Egyél sokat... tömény állati eredetű zsír, fehérje... kösz én kihagyom... főleg, hogy tele van tehéncsöcsgennyel...
2017. júl. 21. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem személy szerint semmi bajom a tejjel. Ha nem vagy rá érzékeny, semmi probléma nincs vele. Az, hogy nem természetes táplálék, nem jelenti azt, hogy egészségtelen is. Nincs összefüggés.

A laktóz lassú CH, ha emészted, nincs vele gond. A tejfehérje és a tejzsír pedig jó minőségű tápanyag. Különösen igaz lenne ez, ha a tehenek füvet legelnének takarmány helyett.

A tápanyag felszívódás romlása is puszta kitaláció szerintem. Egy tápanyag, aminek célja a fejlődő test minél tökéletesebb táplálása, nem valószínű, hogy bármilyen felszívódási folyamatot rontana. Gyors kereséssel nem találtam erről komolyan vehető forrást.

Szerintem ez az egész tejellenesség egy aktuális "divat", mint annak idején az, hogy ne együnk tojást. Mindig meg kell bélyegezni valami kaját aktuális ellenségként.

2017. júl. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
5. Kérlek meséld el, hogy mi is a probléma az állati eredetű zsírral és fehérjével.
2017. júl. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!