Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan tudnék jobban fejlődni?

Hogyan tudnék jobban fejlődni?

Figyelt kérdés
60 kg, 172 cm magas 17 éves srác vagyok. Olvastam, hogy a szálkás testalkathoz először tömegnövelni kell. Most az én testem is szálkás, de nem olyan kidolgozott, remélem értitek, hogy milyenre gondolok. Na most, hogyha CSAK fehérjét ennék(proteinporokon kívűl) és úgy edzek saját súllyal és kettlebellel, akkir lesz valami változás, vagy csak fogyni fogok egy keveset?
2017. júl. 23. 09:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Bizonyos szintig fogsz izmosodni, persze ezektol nem leszel olyan nagy darab mintha súlyos edzést vegeznel. Fogyás meg a kaján múlik, ha kevesebbet eszel mint amit felhasználsz, fogysz. Kezdezben tudsz deifcit mellett is izmosodni, de neked erre nincs szükséged. Lassú tömegnövelő étrendet kövess, és pár hónap múlva elkezded látni az eredményt.
2017. júl. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Szóval CSAK egy bizonyos szintig izmosodok, onnantól meg mi lesz, akármennyit húzódzkodok, edzek, stb. nem leszek izmosabb, csak az állóképességem ledz jobb? Ja, és persze egyek sokat. Így érted?
2017. júl. 23. 10:55
 3/15 anonim ***** válasza:
5-8 ismétlés között szoktak javasolni, ebben a tartományban izmosodsz a legjobban. Ha már 15 huzozkodast csinálsz, ott már az izmod állóképességet javitod, attól nem lesz nagyobb. Evesre meg Google: tömegnövelő etrend
2017. júl. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Értem, köszi a választ. De a tömegeléshez kell súlyzó, meg tárcsa, nem? Nekem a kettlebellen kívűl nincs más súlyom, kondiba meg nem járok, messze van.
2017. júl. 23. 11:15
 5/15 A kérdező kommentje:
Szóval, előbb tömegeljek egy keveset, és aztán szálkásítsak. És az baj, ha kihagyom a tömegelést, akkor mi lesz?
2017. júl. 23. 11:20
 6/15 Klanwarrior ***** válasza:

Először azért érdemes tömeget növelni, mert ilyenkor izmot szedsz fel, később pedig lefaragod az izomról a zsírt és kapsz egy szálkás fizikumot. Ha először szálkásítasz, akkor kapsz egy csontsovány alakot, amire később kell tömeget pakolnod, ám akkor esetleg be is zsírosodhatsz, amit megint le kell pucolni. (Persze lehet okosan is tömegelni, szép lassan.)


Mivel te 60 kiló vagy, gondolom, hogy eddig nem igazán edzettél, és ezzel a magassággal vékony is lehetsz. Saját testsúllyal is fel tudsz szedni néhány kiló izmot megfelelő étrend mellett, nem szükséges egyből kondiba menni.

2017. júl. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Értem. Köszi az eddigi válaszokat. Már régóta edzek, de sajnos iskola miatt abba kellett hagynom jó pár hónapra... Na szóval, összegezve. Akkor először tömegelek. Hány hónapot? Edzés előtt, vagy után egyek? Persze, ott van a Google, majd ott is utánanézek.
2017. júl. 23. 11:49
 8/15 Klanwarrior ***** válasza:

A kaja tekintetében az számít leginább, hogy a nap folyamán mennyit eszel, az edzés időpontjától függetlenül. Annyit tanácsolok, hogy az edzés előtti 45-60 percben ne egyél sok, vagy megterhelő kaját, mert hányingert okozhat edzés közben és sok vért is igényel az emésztés.

Van, aki évekig tömegel az első szálkásítása előtt. Nekem bevált a lassú tömegelés, ami annyit tesz, hogy belövöd a makrókat úgy, hogy jöjjön a tömeg, de ne zsírosodj számot tevően. Nehéz belőni, de idővel menni fog, kísérletezni kell vele. Ilyenkor szálkás maradhatsz egész évben, miközben szép lassan izmosodsz is. Nem muszáj dirty bulkingolni. Sok sikert! :)

2017. júl. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Aha. Mi az a makró? :) Nem vagyok otthon ilyen térben, bocsi. És gondolom, szénhidrát (krumpli, rizs, tésztafélék) és fehérje (csirke, hal, tojás) bevitele a fontos.
2017. júl. 23. 12:23
 10/15 anonim ***** válasza:

Igen, jól gondolod, tömegelned kell.

Fehérje: 2g/ttskg, de 1,5g/ttskg is jó lehet. Zsírmentes tömegre számolva. Ez neked kb. 90-120g fehérjét jelent naponta.

A többi kcal zsír és szénhidrát, ezt majd kitapasztalod, hogy mennyi kell és milyen arányban. Tömegelésnél az elején havi 1kg.


Fehérje források: hús,tojás,hal,növényi fehérje,hüvelyesek, tejtermékek (sajt,túró) stbb..


Zsír források: olaj, olajos magvak (sütéshez inkább kókuszzsírt ajánlok, jobb mint a napraforgóolaj)


Ch források: rizs,zab,kuszkusz,köles,burgonya,édes burgonya, hajdina, bulgur, abonett, tk kenyér, tk liszt sütéshez, zöldségek, stbb....


Eleinte jó ehet a saját testsúlyos edzés, de egyre csak nehezíteni kell, hogy normális terhelést kapjanak az izmaid. Egy idő után súlyt kell használnod a fejlődés érdekében.

2017. júl. 23. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!