Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Az állóképesség növelése...

Az állóképesség növelése hatással van az izzadékonyságra?

Figyelt kérdés

Volt már hasonló kérdés, de konkrétan erre még nincs válasz...

Ha igen, mennyire befolyásolja? Kinek mi a tapasztalata?



2017. aug. 5. 17:52
 1/5 anonim ***** válasza:

AZ állóképességi sportok jellemzően erősen fogyasztanak is, az pedig mindenképpen hatással van (ugye a zsír nagyon jó hőszigetelő).


Egyébként a megerősödő keringési rendszer is segít, hogy csökkenjen az izzadás, de azért ez nem azt jelenti, hogy 40 fokban nem fogsz izzadni.


A szervezetnek szüksége van hűtésre, és ezért általában nem az a célunk melegben, hogy elkerüljük az izzadást, hanem, hogy sz egész edzés/verseny alatt fenntartsuk a hidratált állapotot, különös tekintettel arra, hogy az izzadás komoly sóveszteseggel jár, a nátrium hiányos állapot pedig gyorsan megborít.


A hosszú távú versenyek éppen ezért nagyrészt az ügyes frissitesről szólnak, és nem arról, hogy ne izzadjon az ember.

2017. aug. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Tudom, fontos az izzadás. Csak jó lenne picit kevesebb...

De akkor van esély, mert egy disznó vagyok nulla keringéssel.

2017. aug. 6. 08:45
 3/5 anonim ***** válasza:
Tapasztalatból mondom nagyon sokat számít. Én pl a mostani 40 fokos meleget jobban viseltem, mint régebben egy 30-ast.
2017. aug. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A kérdés az, hogy a fogyás miatt viseled jobban, vagy az állókepesseg javulás miatt.


Az izzadás sok mindentől függ, de már egy pár kilós felesleg is ront a helyzeten. Én pl 10km feletti távoknál a melegben már egy 1.5 kilós elhízást is durván megézek, ez esetemben kb 2%. Átlag ember észre sem vesz ennyit.


Szóval az edzettség, a fejlettebb keringés mindenképpen segít, de a fogyás a legfontosabb, egy magasabb férfin optikailag egy 5kg felesleg fel sem tűnik, ha nincs nagyon leszálkásítva, pedig ennyi már bőven elég egy csinos kis szigetelő réteghez, mintha állandóan egy könnyű polárt viselnél.

2017. aug. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2017. aug. 6. 11:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!