Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Combra elég a guggolás, vagy...

Combra elég a guggolás, vagy mindenképp kell hajlítóra is egy gyakorlat?

Figyelt kérdés
2017. aug. 6. 21:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
81%
Ha csinálsz mellé felhúzást akkor elvileg elég. Persze biztonság kedvéért berakhatsz lábhajlítást vagy román felhúzást, ha úgy érzed hogy lemaradt.
2017. aug. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
#1+1
2017. aug. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Klanwarrior ***** válasza:
#2+1
2017. aug. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Úgy, ahogy az első írja.
2017. aug. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Az egyik héten 3 sorozat felhúzást csinálok, a másik héten pedig 6 sorozatot. 2 hét alatt összesen 9 sorozat felhúzás megy.

Nem tudom, hogy le van-e maradva, így nem tudom, csináljak-e rá valamit, vagy elég ennyi felhúzás?

2017. aug. 7. 10:41
 6/15 anonim ***** válasza:
A román felhúzás és a sima felhúzás is elsősorban hátgyakorlat, csak kissé láb. Amire gondolhatott, az a merevlábas felhúzás, ami szétszedi a hajlítót rendesen csinálva.
2017. aug. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
#6-os ha konvencionálisan húzol fel a hajlító semennyivel nem kap kevesebb terhelét mint a hát. Ha nálad nem így van akkor nemjó a technikád.
2017. aug. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

#7 Pont, hogy akkor jo. Helyesen vegezve a felhuzasbol a hajlito nem kap rengeteg terhelest. Eleve labbol kell meginditani, ami pedig mint a guggolas, elsodlegesen farizom es combfeszito, a hajlito masodlagos.


A felhuzas magaban edeskeves a hajlitonak, nem tudom #1 mire gondolhatott, gondolom a merev labasra. Eleve a feszitore sem eleg a guggolas - kiveve ha 8-10 sorozatokat guggolsz edzesenkent -, mindenkepp raknek melle feszitot gepen vagy labtolast. A hajlitora pedig merevlabu felhuzas es meg gepen ulve/fekve/allva hajlito.

2017. aug. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Hallod te vagy erőemelő és ilyen baromságot, hogy írhatsz, hogy konvencionálisban nagyobb terhelést kap a feszítő, mint a hajlító? Mikor megindítod a súlyt a földről a javarésze a hajlítóra van pakolva. Ha nem tudod ennyire aktiválni a hajlítót nem jól csinálod. Ezt nem én találtam ki, ha ezzel nem értesz egyet akkot Ed Coannal nem értesz egyet, meg Mark Bellel. Szumóban van a feszítő jobban terhelve.
2017. aug. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ha pedig úgy képzeled el a lábbal való megindítást/oltolást, hogy "felguggolod" a súlyt az megint csak egy hibás technika.
2017. aug. 7. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!