Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kezdőként konditeremben?

Kezdőként konditeremben?

Figyelt kérdés

Szeretnék elkezdeni valamit sportolni, de eddig a 39 évem alatt nem nagyon sportoltam semmit. Tavaly futottam egy pár hónapot, de a térdem nem bírta, így azt inkább nem erőltettem, viszont azóta sokkal jobban érzem magam a bőrömben ezért szeretnék valamit sportolni.

Konditeremre gondoltam, de nem igazán tudom, hogyan is kezdjem el. Lemegyek, és? Nem tudom, hogy mi, mire való stb..

Segítenek ott nekem, vagy kezdőként álljak neki személyi edzővel? Anyagiakban mit jelent, a konditerem bérleten kívül, nagyjából milyen költségekre készüljek?Tudnátok tanácsot adni?


2017. aug. 12. 07:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát szerintem ezt túlizgulod. Bérleten kívül eszőruhára és cipőre kell költened. Ha esetleg még nincs. Még a személyi edző kerülhet pénzbe, de ugye azt nem biztos hogy szeretnél. Mi az hogy nem tudod hogy mi mire valo? Eleg egyertelmuen vannak jelezve szerintem, meg ugy nem tul nehez rajonni, de ha vegkep nem megy akkor nezd meg hogy aki elotted hasznalta az mit csinalt. De sok helyen vannak kirakva ábrák, hogy hol milyen gyakorlatokat érdemes végezni. A futás helyett próbáld ki az eliptikus trainert (sifuto gep) mert az kimelne a terdedet. Igazából ha nagyon szeretned akkor megkerdezhetdz valaki hogy mi hogy mukodik, hogy kell allitani stb, csak arra ugyelj hogy ne akkor mikor peldaul pont 100kgval felvenyom vagy ne akkor mikor meg van halva mert 2 oran at futott. Én a személyi edzőt feleslegesnek tartom, olyan dolgokat csináltat veled, amit ha van egykis akaraterőd magadról is meg tudsz csinálni. Ja és még vizet kell majd venned és egy törölközőt, erre illik rafekudni peldaul felvenyomasnal, vagy erre ulsz ra egy sulytogepnel. De ha van a konditermedben fertotlenito spray akkor azert le kell magunk utan fertotleniteni a dolgokat (legalabb is nalunk igy szokas). Szoval nem izgulj ennyire mindenki volt egyszer kezdo, es nem fognak megbamulni, ha például eloszor csak 5kgs sullyal edzel.
2017. aug. 12. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Igen tudom, túlgondolom. De azon kívül, hogy még soha nem jártam edzőteremben, nem is szeretnék tudatlanul a mély vízbe ugrani, nem szeretném, ha egy fejlődés mentes csalódás érne, amibe sok energiát fektettem, nem beszélve az esetleges lesérülésről. Ezért gondolkodtam legalább az első pár alakalommal személyi edző segítségében. Anyagilag mennyibe fáj alkalmanként egy edző segítsége?
2017. aug. 12. 14:33
 3/3 anonim ***** válasza:
Akit én ismerek annál úgy van, hogy az elso ket alkalom allapotfelmeres ez 10 000-, es akkor utana attol fuggoen hogy egyedul mesz e vagy tobben meg hogy milyen hosszu ideig akarsz jarni hetente hanyszor kiszamolja hogy mennyi egy edzes. 3000-6000 a keret altalaban. De van olyan edzo akinel lehet tobben is menni es akkor például ezt az osszeget 3an fizetitek ki neki. Ha például hosszu idore (például 20 hét) kersz edzest mondjuk heti háromszor akkor még olcsóbban adja. De ha kb heti egyszer 2 hétig akkor nagyon drága lesz. És ezek nem ugy vannak hogy csak szemelyi edzo tudja hogy mit hogy kell utana lehet nezni az interneten, es ott minden le van orva, hany ismetles mire milyen gyakorlat stb. Ha gondolod akkor nagyjabol tudok segiteni hogy mit hogy kene, de ahhoz eloszor tudni kell hogy mi a celod.
2017. aug. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!