Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szóval akkor ennek nincs is...

Stark2000 kérdése:

Szóval akkor ennek nincs is értelme, nem?

Figyelt kérdés
Fegyencedzést követem, csinálgatom. Viszont étrendem nincsen. (Sajnos anyagiakat 17 évesen nem tudom megteremteni a napi szintű csirkemellre, stb) Viszont zab hatalmas kedvencem lett utóbbi időben sovány tejjel. De azt olvastam, hogy a növényi eredetű fehérjék nem teljes értékűek ezért nem tudnak beépülni az izmokba. Azt szeretném megkérdezni, hogy lenne értelme venni egy kisebb, 05-1kg os fehérjét étrend hiányában, vagy fölösleges? Arra gondoltam, hogy a zabkásába raknék egy kis fehérjét, ezzel kiegészítve annak érdekében, teljes értékű fehérjét tudjak bevinni. Különösebben fehérjét nem akarok szedni, étrend hiányában mindenki szerint baromság, de ez megfordult a fejemben. Amikor tudok persze eszek húst, tojást, túrót, zöldségeket ésatöbbi. De ezt rendszeresen sajnos nem tudom tartani. Nos?

2017. aug. 22. 02:01
 1/3 anonim ***** válasza:
24%

Teljes értékű fehérjék:

- Megfelelő arányban tartalmazzák a szervezet számára nélkülözhetetlen ún. esszenciális aminosavak mindegyikét. Ezeket az aminosavakat szervezetünk nem tudja előállítani, így a táplálékkal kell a bejuttatni őket.

- Teljes értékű fehérjék az állati eredetű fehérjék: húsok, halak, belsőségek, tojás, tej, tejtermékek, tejkészítmények.


Nem teljes értékű fehérjék:

- Nem teljes értékű fehérjék, amelyek nem tartalmazzák az esszenciális aminosavak mindegyikét. Ettől függetlenül hasznosak és fontosak szervezetünk számára.

- Ilyenek a növényi eredetű fehérjék, melyek megtalálhatók gabonákban, hüvelyesekben, gombákban, olajos magvakban, és diófélékben.

2017. aug. 22. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 BlodDrunk ***** válasza:
14%

Szerintem inkább azt a pénzt költsd akkor csirkemellre.

Első a normális kaja,ha az meg van jöhet hozzá az étrendkiegészítő.


Egy normális fehérje 0.9-1kg os kiszerelés 5000-6000ft körül van ebből 5kg csirkemellet vehettsz,amit 2hétre beosztasz ugyanott vagy fehérje mennyiségbe,de minőségbe jobb.

2017. aug. 22. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
24%

9k 2.5kg ebből: [link]


Miről beszélünk?? :D Izolátum kb 11k.

2017. aug. 22. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!