Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogy működik a szálkásító...

Hogy működik a szálkásító edzésterv?

Figyelt kérdés

Olvastam,hogy szálkásításnál fordított periodizációt érdemes csinálni.Tehát nem a súlyt növeljük,hanem az ismétlésszámot.6-os ismétlésszámú sorozatokkal érdemes kezdeni és ezt 8-as,majd 12-es ismétlésszámra növelni.De ez hogy nézzen ki pontosan?Fogjak egy súlyt és abba próbáljam feljebbtornászni az ismétlésszámot?Vagy ahogy növekedik az ismétlésszám,csökkentsem a súlyt?

Ha nekem pl.145 az 5RM-em guggolásban,akkor mekkora súllyal kezdjem?Ugye kell egy deload és akkor mekkora súllyal menjenek a 6 ismétlések?



2017. szept. 8. 23:39
 1/9 Cortez70 ***** válasza:
Nincs szalkasito edzés. Baromság a kis súlyos edzés, nem attól leszel szálkás. Akkor vesztesz több izmot ha elkezdesz kis sulyokkal bohockodni, naturalban. Szalkasitaskor is tartani kell a nagy súlyos edzéseket, max a sorozatból veszel vissza ha nem tudsz úgy regeneralodni. Az étrend lesz más és esteleg mehet több kardio. Ennyi. De a sulyzos edzés nem változik.
2017. szept. 9. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De szálkásításnál hiába akarok nagy súllyal edzeni,nincs hozzá erőm.Meg ha elkezdek deloadolni,nem fogok tudni hetente növelni a súlyon
2017. szept. 9. 09:04
 3/9 Cortez70 ***** válasza:
Kicsit gyengülhetsz, de nem kell felmenni 10 feletti ismetlesszamra.
2017. szept. 9. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Igaz,nincs szálkásító edzés,csak szálkásító diéta..
2017. szept. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nagy súly, alacsony ismétlésszám.

Kis deficitben kell fogyni és akkor több erő marad.

Szerintem ha nem már nem vagy kezdő, akkor az is jó szálkásításnál, ha meg sikerül tartani a használt súlyt.

Nem kell mindenáron növelni a súlyt, mert ha nem vagy kezdő, akkor úgy sem fog sikerülni szálkásításnál, sőt lehet, hogy gyengülni is fogsz. Szóval csak próbáld megtartani a használt súlyokat a diéta végéig

2017. szept. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Egyszer szálkásítottam,próbáltam megtartani a súlyt,de a végére 30 kilót esett vissza a guggolásom.

Amúgy ezt a fordított periodizációt,amit a leírásban leírtam,egy súlyemelésről és erőemelésről szóló könyvben olvastam,szóval nem gondolom,hogy hülyeség

2017. szept. 9. 15:09
 7/9 Cortez70 ***** válasza:
Annyit nem szabadna gyengülni, ha jó az étrend is.
2017. szept. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Akkor ne csináljam ezt a fordított periodizációt?
2017. szept. 9. 15:50
 9/9 Cortez70 ***** válasza:
Kalória mínuszban ugyanabba a sulyba amibe csak 6-ot tudtál nyomni nem fogsz 10-et nyomni, mivel nem fogsz tudni így erősödni. Csak jóval kisebb súllyal fog ez menni. Én meg nem ajánlom azt, hogy sokat vegyél vissza a sulybol, mert mint írtam ezzel veszthetsz izmot is. Szerintem maradj a nagy súlyos edzésnél, én továbbra is ezt tudom tanácsolni.
2017. szept. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!