Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mennyi idő alatt tudnám az...

Mennyi idő alatt tudnám az oldalhasizmom felfejleszteni a rendes hasizmomhoz?

Figyelt kérdés
Eléggé le van maradva az oldalhasam gyakorlatilag 0 és kb mennyi idő alatt lehetne kiegyenlíteni és milyen gyakorlatokkal?

2017. szept. 9. 16:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Guggolni, felhúzi szoktál?
2017. szept. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Guggolni igen, felhúzni még nem,de lassan kezdem azt is. Tudni kell,hogy két hónapja kezdtem újra az edzést, ezelőtt csak hasaztam és fekvőtámaszoztam,de az oldalhas annyira nem ment..
2017. szept. 9. 19:48
 3/3 anonim ***** válasza:

A guggolástól is fejlődik ha jól csinálod mert nem csak a rotálás meg az oldalrahajlítás a feladatuk, a két oldal együtt működve süllyeszti a bordakosarat és ez szükséges a stabil törzshöz.


Ha külön akarsz rá edzeni akkor a wood chop nevű gyakorlatnak nézz utána. Egy másik gyakorlat amit egy edző mutatott: felemás felhúzás. Az egyik oldalon több súllyal persze mindenképp kis súllyal kell csinálni, 5-10kg elég lesz eleinte. Ha nincs magasító akkor úgy csináld mint a román felhúzást csak addig engedve amíg a hát egyenes és a medence sem bukik be. Közben végig egyenes a hát, a gerincmerevítőkre gyilkos és ez az oldalsó hasizmokat is megedzi mert az asszimetrikus terhelés miatt el akar majd fordulni a törzset, ennek kell ellenállni amennyire megy. Aztán értelemazerűen kicserélni és a másik oldalra is mehet.

2017. szept. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!