Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Súlymellényben sétálás?

Súlymellényben sétálás?

Figyelt kérdés

Van egy 30kg-os súlymellényem az edzéseimhez és arra gondoltam, hogy a szokásos sétámat plusz súllyal tenném meg, mintsem csak a saját testsúlyommal.


Érdekelne, hogy van-e valakinek tapasztalata / információja, okozhat-e mondjuk egy heti 2x5km-es séta plusz 10-30 kg súllyal valamiféle gondot akár ízületileg, akár gerinctájékon?


Azért írom ilyen nagy szórással, hogy 10-30kg mivel érdekelne, mi az a határ ami még nem okozhat gondot.


Adataim: Magasság: 185cm

Súly: 87 kg

Testzsír: ~13-15%



2017. szept. 25. 18:07
 1/7 anonim ***** válasza:
A gerincet, ízületeket lehet hogy megterhelni, fokozatosan szoktasd hozzá magad. Próbáld ki, járás közben a helyes testtartásra figyelj, és szerintem nem lesz baj.
2017. szept. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hát ez szimplán, csak hülyeség!
2017. szept. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a válaszokat.
2017. szept. 26. 07:40
 4/7 Téékáá ***** válasza:

Hülyeségnek nem mondanám, katonaságnál is felszerelésben edzenek a jobb állóképességert.

Kérdés h mi a célod? Szerintem erősödsz tőle, csak fokozatosan emeld a súlyt es a távot.

2017. szept. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha edzés jelleggel, heti 2-3x, tehát alkalmanként használnád, akkor nem lesz baj, ha állandó jelleggel, hogy ezzel mész minden hova, akkor erősödni fogsz, de a gerincnek nem tesz jót. Sajnos a gerinc, illetve az egész törzs,hát,has izomzat általában még ahhoz sem elég erős, hogy egy életen át tehermentesítse a gerincet.
2017. szept. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2017. szept. 29. 17:52
 7/7 anonim ***** válasza:
Ja, csak az edzésekre érdemes használni. Állandó jelleggel nem.
2023. júl. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!