Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha sokat nyújtok akkor tudok...

Ha sokat nyújtok akkor tudok majd buttwink nélkül ass to grass-t guggolni?

Figyelt kérdés

Én szeretek mélyre guggolni, kényelmesebb és a térdemnek is jobb. Meg nagyobb súlyt tudok használni. Szóval teljesen, koppanásig szeretek guggolni, mint a súlyemelők.

Viszont van vele egy kis gondom, hogy kicsit előjön a buttwink.

Szerintetek ha sokat nyújtok, akkor tudok ezen javitani, eltudom tüntetni?

Ha igen, akkor mely izomra kéne nyújtanom ehhez, hogy eltünjön?


2017. szept. 30. 14:37
 1/3 anonim ***** válasza:

Vádlit, hogy ne legyen annyira kötött az Achilles, de nem annyira izmok nyújtásáról szól ez, hanem az ízületi mobilitásról.


[link]


https://www.youtube.com/watch?v=XISJxsccN1E


Emellett nem tudom mennyire kötött a csípőd, lehet azt is érdemes lenne átmozgatni előtte.


Azt viszont nem hinném, hogy így nagyobbat tudsz guggolni. Valójában a stretch reflex miatt lehet nagyobbat guggolni, de ahhoz nem kell ATG guggolás, a mozgástartomány viszont nagyobb így ami nagyban megnehezíti a pozitív szakszt. Ha eddig még is ezt tapasztaltad, akkor az szerintem csak azért van, mert ha nem guggolsz le teljesen, hajlamos vagy megállni, amivel kinyírod a strech reflexet.

2017. szept. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hát igazából pont, hogy mélyebbre guggolva kényelmesebb és nagyobb súllyal megy. Megindítani tényleg nehezebb, de mégis nagyobb súllyal megy, mint amikor nem guggolok le teljesen.
2017. szept. 30. 15:59
 3/3 A kérdező kommentje:

Amúgy eddig azt hittem, hogy a hajlékonyság, nyújtás = a mobilitással, mobilizációval.

Mi a különbség a 2 között, a nyújtás és a mobilizálás között?

2017. szept. 30. 16:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!