Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Teljes test vagy osztott...

Teljes test vagy osztott edzésterv?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szóval azon gondolkodtam,hogy mi a különbség,ha osztott edzést követ valaki,Pl:hétfőn Mell és egy nap alatt nyomja le a heti sorozatszámot,nem elosztva.


Mert ugye az tény,hogy 72óra után már kicsi a fehérjeszintézis mértéke naturálban,de ha ilyen nagy terhelést kap az izom,akkor összességében nem lehet nagyobb a fejlődés,mintha 3-napban oszlanak el a sorozatok? Mert ott akkora terhelést nem kap,nyílván könnyebben regenerálódik,az izom,csak kérdés hogy 3x kevesebb van e annyi mint az 1x nagyobb terhelés össz értéke.


Nincs erre valami kutatási iromány?

remélem érthető a kérdés.



2017. okt. 6. 09:54
 1/4 Cortez70 ***** válasza:
100%
Naturalban jobb a heti többszöri edzés egy izomra, nyilván kevesebb sorozattal edzesenkent. Heti 3 teljes testes is jó vagy heti 3 vagy 4 napos de kétfelé bontott terv. Egyébként meg egyénfüggő is lehet és időnként valthatsz is. Ki kell tapasztalni.
2017. okt. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
34%
Xbox vagy ps?
2017. okt. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Jobb többször egy héten. Elmondom mi szokott történni, amikor csak egyszer edzi valaki, de azt "rendesen".

Lenyom 6 kemény munkasorozatot aztán csinál még 6-t valami más könnyebbet. Pl: egy fekvenyomásban a kemény munkasorozatból én nem tudok 6-nál többet, mert a 7. sorozatba már nem menne annyi azzal a súllyal, ezért szoktak az emberek utána tárogatni vagy a guggolás után combfeszítőzni meg kitörésezni. Már nem menne akkora súllyal a dolog már kész vannak, de még ki kell szenvedni 6 sorozatot valamiből. Ez szerintem a fejlődés szempontjából többet árt, mint használ, mert már nem tudsz akkora terheléssel edzeni, viszont elintézed, hogy egy hétre odavágd a regenerációt.

Lehet persze úgy is fejlődni, csak naturálban jobban működik, ha többször kap egy izom egy héten.

2017. okt. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Teljes test.Mikor átálltam az osztottra kb fél évre,összecsoffadtam.20 kilókat gyengültem az alapgyakorlatokban!Most visszaálltam a teljestestesre és 3 hónap alatt visszahoztam a régi erőszintem,sőt már erősebb is vagyok,mint voltam.Szart sem ér az osztott
2017. okt. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!