Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Gerinckímélő gyakorlatokat...

Gerinckímélő gyakorlatokat tudnátok ajanlani?

Figyelt kérdés

Fél éve edzem otthon (heti 3 edzés), elég derékfájós vagyok, voltam orvosnál és aztmondta nem muszaj abbahagyni az edzest csak ésszel kell csinálni és ugye a gerincemet kímélni. Beiktattam heti 1 úszást is, de szeretnék egy uj edzéstervet összerakni. Leginkább a hát, váll és has gyakorlatokkal vagyok bajba.

Hátra húzodzkodás, egykezes evezésen kívül kellene még gyakorlat amit otthon tudok végezni. Vállra oldalemelés nemtudom mennyire terheli a hátat. Hasra csak haskereket meg lábemelést tudok, hasprést nemtudok mert nagyon fáj a derekam tőle.

Ami rendelkezésemre áll, kétkezes rúd, egykezesek, egyenes pad, haspad.

Tanácsra lenne szükségem hogy melyek azok a gyakorlatok amivel nem ártok a gerincemnek.


2017. okt. 29. 16:29
 1/2 anonim ***** válasza:

a gerinckímélő témába kapásból nem fér be az egykezes evezés,mert aszimmetrikus egyoldali terhelésű.

nem írtál konkrét problémát,de amit komolyabb gerinc problémával érdemes kerülni az a rázó edzés,mint a kocogás,meg az előrehajló témákat.

legjobban edzeni meg az alsó hátat érdemes,meg dolgozni a gerinc hajlékonyságán nyújtásán,vagyis gerinc tornázni.

vállra csinálhatod az oldalemelést,állva nyomást,ezek közben egyenes a hátad,hosszirányban meg rengeteget kibír a gerincoszlop.

2017. okt. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

az úszás semmit se ér.

akkor fáj, ha szabálytalanul csinálod

pl felhúzás

2017. okt. 30. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!