Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Jelentősen kisebb az egyik...

Jelentősen kisebb az egyik bicepszem, mitől lehet es mit tehetek ellene?

Figyelt kérdés

1,5 éve kondizok és 3 hete vettem először észre, hogy a jobb bicepszem jóval kisebb mint a bal.

Ha az elejétől fogva így lenne, akkor érthetőbb lenne es nem zavarna annyira.

De eddig nagyjából egyforma volt a két bicepsz, nem vettem észre különbséget, plane nem ekkorát. Most viszont jelentősen kisebb a jobb, mások is könnyen észre veszik. Mindkettőre ugyanúgy edzek. Érdekes, hogy egyébként a jobb kezemet érzem erősebbnek gyakorlatok kozbe, meg jobb kezes is vagyok. Heti egyszer edzek egyébként bicepszre 3 gyakorlattal.


Szerintem ez nem sok, vagy lehet, hogy túl edzettem volna vagy mi lehet a gond? Illetve, hogy tudnám felhozni a bal szintjére? Edzek rá többet vagy pihentessem par hétig? Esetleg az is lehet, hogy a jobb bicepszemben úgy mond ennyi van, míg a bal fejlődőképesebb?


2017. nov. 15. 01:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet túl edzed. Elég heti összterhelésnek 8 sorozat. És nem is kell 3 gyakorlat, 1-2 gyakorlat egykezesekkel elég lesz.
2017. nov. 15. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 BlodDrunk ***** válasza:

Nem tudom milyen gyakorlatokat csinálsz bicepszre,de rúddal való edzést hanyagold,koncentrálj az egykezes súlyzókra,rúddal van hogy egyik kezd több terhelést kap etc lehet hülyén írom.


De lehet genetika is,nem egyformán regenerálódnak,máshol tapad,senki nem szimmetrikus csak valakin jobban észrevenni.

2017. nov. 15. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Sunshinedoll ***** válasza:
Senkinek sem szimmetrikus az izomzata, de ha lényeges a különbség, akkor maradj az egykezes súlyzóknál egy darabig és a súlyokat a gyengébb karhoz állítsd be, ne az erősebbhez. Nem kell jobban megerőltetni vagy pihentetni, egyszerűen csak azzal a súllyal dolgozz mindkét oldalon, amit a gyengébbik elbír.
2017. nov. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Jelentosen? Mennyivel? Hany cm a kulonbseg?
2017. nov. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Koncentrált bicepsz, kalapács, bicepsz állva váltva, ferde padon meg kétkezes ruddal. Ezekből szoktam 3at választani. Most, hogy így mondjatok a kétkezes rudat 2 hónapja vettem es biztosan összefügg a problémával. Mert amíg nem használtam kétkezest addig nem vettem észre különbséget. Akkor innentől nem használom bicepszre.


Jelenleg 2,5 cm-el kisebb a jobb.

2017. nov. 15. 21:03
 6/6 anonim ***** válasza:
Azért a 2,5 centi tényleg jelentős...
2017. nov. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!