Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hány percet kell ismétlések...

Hány percet kell ismétlések között pihenni, ha az ember nőni szeretnek elsősorban?

Figyelt kérdés

Régebben 2-3 percet pihentem, most viszont kipróbáltam az 1 percest, mivel nem szeretném ha nagyon elhúzódna egy edzés, szeretném lebonyolítani 45-50 perc alatt. Meg amúgy is, mindenhol az intenzív edzést ajánlják. Viszont nagyon elkezdenek égni az izmaim és 4-ik ismétlés után már nem nagyon tudok nagy súlyokat megmozgatni...


Az 1 perc szünet inkább szálkásításra jó?


2017. nov. 27. 21:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem, bohóckodásra jó. Megpróbálhatod, de nem fogsz jól fejlődni.
2017. nov. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Egyébként a testépítés nagykönyvében mennyi az ajánlott?
2017. nov. 27. 22:15
 3/8 anonim ***** válasza:

Tokmindegy h mennyi az ajanlott, ki kell probalni es ami bevalik azt csinald

Minden ember mas, valakinek jo az 1 perces, valakinek 3 kell

En pl szuperszettbe szeretek edzeni 2 perces pihenokkel

De van aki nem szereti a szuperszettet, es 1 perc is eleg

Valtozo

2017. nov. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Attól függ, mekkora súlyt használsz, minél közelebb kerülsz az 1RM-hez, annál többet kell pihenni. Akár 5 percet is.
2017. nov. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem fekvenyomasnal pl 85kg most az 5RM-em, ehhez közeli súllyal simán pihenek 5percet, három nem volna elég. Egyszerűen érzem, hogy még nem vagyok kész a következő sorozatra.
2017. nov. 27. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Kis izomcsoportok max. 1 perc, nagyok max. 2 perc. Ha 4-5 perceket kell, hogy pihenj akkor túl nagy a súly es nem az izomzatod hanem az erőd fog nőni.
2017. nov. 28. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
6. Kis izmokra is 2-3 perceket pihenek, mégis izmosodok, akkor ez hogy is van?
2017. nov. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 BlodDrunk ***** válasza:

Nem kell ennyire figyelni azért erre,annyi elmondható,hogy kis imzokra 1-2perces pihenő,nagyra pl guggolásnál akár 5perc is.

De itt a súly használatától és attól is függ milyen formában vagy,vannak rossz napok és jobbak.

Ha jobb napod van és érzed azt hogy ma egy állat vagy akkor lehet csökkenteni a pihenőket,de ha szar,fáradt vagy,fáj a fejed,egyéb nem érdemes befeküdni 100x kg alá úgy hogy érzed lehet nem fog menni mert lehet rajtad marad.

2017. nov. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!