Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 18 éves fiú vagyok, kb mennyi...

18 éves fiú vagyok, kb mennyi idő alatt tudnék lefogyni? Több részlet alul.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

18 éves fiú vagyok, 179cm-hez 84-85kg. a testzsírszázalékom kb 20%(1 hónapja 20,6%, most 19,6%). Elmentem egy dietetikushoz, aki összeállított egy személyes étrendet. Nem tudom mennyire lehet diétának nevezni, mert igazából nincs benne tiltott élelmiszer(talán a csoki, chipsen kívül). Úgy van összeállítva egy napi étrend, hogy a szénhidrát 57%, zsír 30%, fehérje 13%. Én emiatt kicsit szkeptikus voltam, de hát miért ne higgyek egy dietetikusnak:D Az étrend mellé természetesen mozgást mondott, járok kondiba erősíteni(heti 1-2szer) illetve azt mondta, hogy heti 2-3-szor menjek le futni, úgy, hogy a pulzusszámom valahol 120-150 között legyen, mert ez a zsírégető tartomány, de igazság szerint ez nem futás nálam, hanem inkább a gyors séta/lassú kocogás közé esik.

Szóval így a részletek leírása után, azt szeretném kérdezni, hogy ezzel az étrenddel, és mozgással, kivitelezhető a fogyás? Kb 75-77kg-ra szeretnék lemenni, vagyis 8-10kg-t fogynék le. Ez mennyi idő alatt sikerülhet?

A válaszokat előre is köszönöm szépen!



2017. dec. 6. 17:56
 1/9 A kérdező kommentje:
(Úgy is mondhatnám a diétát/étrendet, hogy egy életmódváltás.)
2017. dec. 6. 18:47
 2/9 anonim válasza:
100%

Ha testépítő akarsz lenni, akkor a továbbiakat hagyd figyelmen kívül. Ha viszont hétköznapi srácként szimplán csak szeretnél fitt és elégedett lenni, akkor viszont fontold meg, amit írok neked.


Az értékeid lehet, hogy nem ideálisak, de teljesen egészséges kategóriában vannak most is. Ami azt jelenti, hogy nem szabad rágörcsölnöd a fogyásra.

Felejtsd el a testzsír százalékokat és a kilókat, és két dolgok tűzz ki célul, ami tulajdonkéáppen egy: a rendszeres mozgást egy (vagy több) olyan sport keretein belül, amit őszinte élvezettel űzöl, és nem csak hogy eredményt érj el általa. A másik pedig az egészséges, tudatos étkezés, a káros dolgok kerülése, minimalizálása. De ez sem irracionális, önkínzó módon. És hogy miért mondtam, hogy ez a kettő végül is egy, mert mindkettő a tudatosság, az önfegyelem erősítése voltaképpen.


Hidd el, hogy boldog nem akkor leszel, ha 75 kg-os leszel (férfiként irracionális elvárás, mert amint nőni kezd az izomzatod, az egészségesa testúlyod testmagasság-100 lesz, a -110 csak nőknél és alacsony férfiaknál ideális, másrészt lehetséges, hogy a szervezeted genetikailag, biológiailag úgy van kódolva, hogy mindig több fogsz maradni ennél, ráadásul érdemes egy kb 5 kg-os intervallumban gondolkodni inkább, amiben a szervezeted folyamatosan liftezhet, és a cél az legyen, hogy ebből az 5 kg-os intervallumból sose lépj ki. Ez reálisabb...)

szóval boldog nem akkor leszel, ha elérsz x kilót, hanem ha azt érzed, hogy fitt vagy, egészséges, és vonzó.

Ezért dolgozz, ne pedig a mérlegért.


Úgy tanácsolom mindezt, hogy életveszélyesen túlsúlyos emberből változtattam sportossá magamat, szóval nem -hogy is mondják? - fotelharcos vagyok, és nem levegőbe beszélek. De rengeteg a fogyókúrák körül manapság a túlkapás.

2017. dec. 6. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Most így fáradtan, késő este csak annyit mondanék, hogy köszönöm szépen a választ!:)

Majd holnap válaszolnék/reagálnék!:)

2017. dec. 6. 23:17
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mégegyszer a válaszod, akkor most reagálnék! Mivel nem testépítőnek készültem, ezért végigolvastam!:)

Igazából a kondiba járást, erősítést szeretem, bár való igaz, hogy az eredmény miatt csinálom inkább. Az aerob edzést(kocogás, futás) valóban nem élvezem annyira, de az muszáj a fogyáshoz.

A kajálós részhez: az étrendem teljesen olyan ételeket tartalmaz, amit szeretek, szóval azzal nincs baj.

Igazából abban lehet igazság, hogy nem akkor leszek boldog, ha 75kg vagyok, és lemegy a testzsírszázalékom 8-10%ra, hanem ahogy írtad, egészséges, fitt, vonzó leszek. Viszont én a 2 dolog között ok-okozati összefüggést látok, és szerintem ez így is van.

Az utolsó, személyes részedhez pedig gratulálok!:)

2017. dec. 7. 15:26
 5/9 A kérdező kommentje:
Esetleg valaki más?
2017. dec. 7. 21:39
 6/9 anonim válasza:

De mennyire, hogy nincs így!! Mármint az ok-okozat!


Ez a két dolog addig a pontig van ok-okozati viszonyban, amíg az elvárásaid összhangban vannak a biológiai-genetikai adottságaiddal.


Mert bizony lehet, hogy a tested 78 kilogrammnál (csak mondtam egy random számot, de ez lehet 80, meg 73 is)

azt mondja, hogy neki ez kell, neki ez az ideális, és ő erre áll be, akárhoghy nyúzod magadat tovább. Ha mégis ráerőlteted a további fogyást, visszamegy rád (jojó effektus).


Namármost, ha a te tested valahol 75 kg fölött így dönt, te pedig tovább erőlteted a 75 kilót, (vagy x testzsírszázalékot), akkor onnantól megbomlik az egészséges összhang.

És jön a kudarcélmény, a sikertelenség, a kövérségérzet, egyeseknél az étkezési zavarok, az anorexia.


Tehát az lenne a lényeg, hogy a vágyaidat hangold a tested szükségleteihez. A tested jelezni fogja, teljesen egyértelműen, hol vannak a határai.


Az ember nem tankönyv szerint felépülő lény. Az anatómia is csak viszonylagos. (Pl. van, akinek jobb oldalon van a szíve, stb, stb) így aztán az anatómiához kötődő ideálisnak vett értélkek is csak viszonylagosak, átlagoltak, általánosítottak, mint az ideális testsúly, vagy a testzsírszázalék.


Ha az eredményért sportolsz, idővel bele fogsz fásulni. Szerintem keresd meg a saját sportágadat, az igazi nagy szerelmet (nem kondi helyett, de közben)

2017. dec. 7. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Sziasztok! A téma még mindig aktuális, esetleg van még valakinek ötlete?
2018. jan. 1. 21:10
 8/9 anonim válasza:

Szerintem azért nincs több hozzászólás, mert az első válaszoló nagyon jól megmondta az "aranyat". Mostanában sokat olvasgattam a neten diéta, edzés, stb. témakörben (rajtam is csak 5-6 kg súlytöbblet van) és amit az első írt, teljesen jó követendő példa.

Egyébként a kérdésedre meg sem próbálhat senki válaszolni, hogy mennyi idő alatt... ugyanis ezt lehetetlen megválaszolni.

Még annyit fűznék hozzá, hogy az egészséges, túlzásmentes, megválogatott és nem önkínzó étrend később totál természetesen fog jönni. Egyáltalán nem fogod kívánni az úgymond egészségtelen dolgokat, nem is fog jól esni, ha rááll az agyad arra a "programra", amit az első válaszoló írt.

Most 18 évesen pont jó időben vagy ahhoz, hogy egy állandó ellenőrzött, odafigyeléssel szinten tartott testsúlyt / testalkatot őrizhess meg egész életedre.

2018. jan. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod!

Lenne egy másik kérdésem. Mostanában elkezdtem heti 2-3szor lejárni konditerembe edzővel, akivel leginkább súlyzós edzést végzek. Ezen kívül maximum heti 1-2szer lenne időm aerob mozgást végezni.

Arra lennék kiváncsi, hogy ez a fajta mozgás(amit az emberek konditeremben csinálnak) ugye nem akadályozza a fogyást?

2018. jan. 10. 18:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!