Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Most akkor a növényi fehérje...

Most akkor a növényi fehérje is számít? Vagy anélkül legyen meg a 1,5-2 g/tskg. naponta?

Figyelt kérdés
Öntsünk tiszta vizet a pohárba.
2018. jan. 12. 10:41
 1/10 anonim válasza:
Szerintem számít. Pl a vegánok csak abból viszik be szinte es megis jol elvannak. Csak az ilyen izom koloszusok tartjak ugy h csak a husbol lehet feherjet bevinni.
2018. jan. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Számít, de a nagyobb részt állati eredetűből kellene bevinni, ert az egyszerűbb. Ha jelentősebb a növényi eredetű fehérje aránya, akkor már figyelni kell a párosításokra (hüvelyes + gabona).
2018. jan. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
12%

A növényi fehérjeforrások a jobbak pont


"de a nagyobb részt állati eredetűből kellene bevinni"

https://www.youtube.com/watch?v=t0-GLjBsFnA

Szólj már neki, nem tudja szegény, hogy miben van a jó kis fehérje... :C


"Ha jelentősebb a növényi eredetű fehérje aránya, akkor már figyelni kell a párosításokra"

Ja, ne egyél hetekig kizárólag egyetlen fajta ételt, igazi alkímia.

2018. jan. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szolj mar neki, nem tudja szegeny, hogy miben van a jo feherje!


[link]

2018. jan. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

tehát ha 75 kg-val kezdenék tömegelni, akkor nem kell feltétlenül 500 gramm csirke meg 250 gramm túró, hanem jó úgy is, hogy mondjuk 300 gramm csirke, 250 gramm túró, a maradék pedig összejön zabpehelyből, rizsből, olajos magvakból?


Ugye 75 kg mellé 113-150 gramm közötti fehérje kellene.

2018. jan. 12. 14:02
 6/10 anonim ***** válasza:
Persze, jó úgy és amúgy a 2g/ttkg is inkább a felsőhatár, szóval az úgy bőven jó.
2018. jan. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

#4

F tudja, hogy ez most épp melyik ugyanúgykinéző amorf testépítő, nem látom az arcát, így nem nevezem néven.

Csak azért, mert a konvencionális étkezés mindenevő (még), nem jelenti azt, hogy a kox mellett nem nézne ki ugyanígy, ha növényekből vinne be szükséges mennyiséget.

Sikerült összehasonlítani az almát a körtével, nyilván akit linkeltél, specifikálódott arra, hogy nagy legyen, Voevoda meg szkanderban bszná meg a csúcsragadozódat.

Vegán testépítő is van, nyugi.

Lehet lepontozni, azt jelenti, hogy igazad van!! :D

2018. jan. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"F tudja, hogy ez most épp melyik ugyanúgykinéző amorf testépítő"


Ugyanugy kinezo? O Ronnie Coleman, 8*-os Mr Olympia bajnok. Az amorfrol meg annyit, hogy nem a lanyoknak akart tetszeni a formajaval, hanem Mr Olympia bajnok szeretett volna lenni, ami sikerult is neki 8*. Erre josz te, mint valami hulye p.csa, es fikazod, hogy tul izmos, es nem nedvesedsz ra.


Nem hiszem, hogy lett volna ekkora vegan etrenddel, de legyen. Te viszont azt irtad, hogy a novenyi feherje jobb, tehat vegan etrenddel meg eredmenyesebb lehetett volna, ezert is linkeltem a kepet, hogy szegeny nem tudta ezt.

2018. jan. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Bocsáss meg, hogy nem nézegetem az ideálod testét 0-24-ben, így nem ismertem meg a bal szélső farizomrostjáról.

Ja, tényleg nem néznek ki 100% ugyanúgy, csak qrva hasonlóak, annyira, hogy ha nem vagy valami mittudom én mekkora fan, arc nélkül nem ismered fel, ez van, nem mindenki találja meg az ideáljait ugyanabban a sportban, én ezt elfogadom.

Nem a lányoknak akart tetszeni, hanem a bíróknak, ja.

Én sem a nőstények kedvéért edzem, ezért nem is "szálkásítok", mert nem akarok kockahassal feszengeni, mint egy önbizalomhiányos+testképzavaros lelki roncs.

Definiálatlan fogalom a "Túl izmos", úgyhogy ne add a számba a szavakat, nem ezt mondtam, amit kijelentettem, az az, hogy amorf, ami tény, hisz ennek a definíciója a természetben nem előforduló, attól eltérő megjelenés.

Nekem nem tetszik, tény, meg nem is akar(mondjuk ha valami pénzes búza lennék akkor gondolom akarna/akart volna) az is tény.


Nem tudom, miért nem hiszed, realizáld, hogy bár biztosan idegesítelek, mint személy, azonban nem én vagyok a vegánság képviselője, ha rám "haragszol", az nem kéne hogy befolyásolja a vegánságról alkotott képedet, én is tisztában vagyok vele, hogy csak egy modern orvostudományi tényt közlök, nem a saját tapasztalatomat, szóval logikusabb azt hinni, hogy igenis lehetett volna.


"Te viszont azt irtad, hogy a novenyi feherje jobb, tehat vegan etrenddel meg eredmenyesebb lehetett volna, ezert is linkeltem a kepet, hogy szegeny nem tudta ezt."

Nem azt tagadom, hogy az állati kajákban található fehérje nem sok, vagy nem jó, hanem azt, hogy emellé rá vagy kényszerülve sokkal több, a szervezetedre káros anyagot bevinni a jó fehérjékkel együtt. (Koleszterol, heme vas, ftalátok, természetes hormonok, mesterséges hormonok és antibiotikumok, az állatok szervezetében felgyülemlett mezőgazdasági vegyszerek, stb.)


A variáció: 45g a teáltalad legminőségibb fehérjének tartott tor feloldva vízben.

B variáció: 90g a teáltalad legminőségibb fehérjének tartott tor feloldva vizeletben.

Melyiknek van magasabb fehérjetartalma, viszont melyiket innád meg?

2018. jan. 12. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A növényi fehérje is képes lehet "beszállni" az izomtömeg növelésbe, de az állati fehérje jobb. Tehát ha a 2 gramm/tskg ban növényi is van akkor elvileg attól is fejlődnél. Bár nekem 2,5gramm/tskg van csak állatiból de ez túlzás.
2018. jan. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!