Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért érzem kényelmetlennek,...

Miért érzem kényelmetlennek, ha nem ass to grass-ban guggolok?

Figyelt kérdés

Ha teljesen, koppanásig lemegyek guggolásnál, azaz ass to grass-ban guggolok, akkor jónak érzem a guggolást. Viszont görbül az alsó hátam és elvesztem a feszességet.

Ha megpróbálok vízszint alá menni kicsivel és ott megállítani, majd onnan feljönni, akkor jobban érzem a combom, de kicsit kényelmetlen is.


Hogy kéne guggolnom, milyen mélyre? Ass to grass, vagy kicsivel vízszint alá, melyik a jobb és miért?



2018. jan. 21. 15:12
 1/1 Rikk95 ***** válasza:

Szia!


Először is fel kell tenned a kérdést, hogy mi a cél.


Amennyiben Power- es guggolásra törekszel, magyarán a lehető legnagyobb súlyt mozgasd meg, abban az esetben nem megfelelő választás a koppig guggolás, mivel szabályok szerint elég a csípőt a térd alá vinned, onnan már lehet indítani, nem kell teljesen leguggolni, többek között így fogod a legnagyobb súlyt megmozgatni, azonban ez egy nagyon technikás kivitelezést jelent, sok gyakorlással.


Ami nekem bejött (hobbi Power- es), ahogy te is írod, ass-to-grass, vagyis koppig guggolok, alján nekem jól esik, ha bele is rugózok, és így guggolom a legnagyobbat ezzel a technikával. Tény, hogy a szabályos power- es guggsival több lenne a súly, de én a saját stílusomban szeretnék minél nagyobb súlyt mozgatni.


Saját tapasztalatom szerint a térdeimnek sokkal rosszabbul esik, ha csak 75% a megtett út, mintha teljesen lemennék koppig és az alján rugózást használva nem terhelem rommá, mellesleg a combod is jó eséllyel ettől fog nőni jobban a kettő közül, mivel így jóval kevésbé terheled a derekad, mint a 75- 80%- os megállításnál, ahol jó részt derékból indítod újra a mozdulatot.


Végszónak csak annyit, hogy annál kevés menőbb dolog van, mint amikor valaki koppig tud guggolni, ráadásul értelmes súllyal, arról nem is beszélve, hogy tízből kb 8 embernek olyan merevek az achileszei, hogy nem tehetik meg a koppig guggolást, tehát amennyiben nálad nem ez a helyzet, úgy nincs miről beszélni!


Remélem tudtam segíteni. Sok sikert!


Rikk

2018. márc. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!