Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mit fejlesztenek a statikus...

Mit fejlesztenek a statikus tartások?

Figyelt kérdés

Ha egy front lever-t 10 mp-ig tudok tartani, akkor az izmot is fejleszt és erőt is?

Vagy ha 5x bele tudok húzni, akkor ez az öt csak az erőt fogja fejleszteni?

Hogyan érdemes edzeni, ha főként erőt akarok növelni, de azért izmot is fel szeretnék szedni?



2018. jan. 25. 08:53
 1/2 anonim ***** válasza:

Erő állóképességet, az az, hogy egy adott súlyt, befeszítve meddig bírsz tartani...

Jelentőségét akkor értettem meg én is, mikor költöztető cégnél melóztam Londonban... mikor 4en cipelitek fel a 200kg-os pianínót a lépcsőn és a felső 2 embernek le kell tennie és el kell mennie kicsit mást csinálni... te meg ott állsz és tartod a £6000-értékű cuccot fogösszeszorítva, majdbeszarva...

2018. jan. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A mélyizmokat fejlesztik. Google --> "core" muscles

Azonban a front lever-be való felhúzás már erősen megy a felszíni izmokra is, mint a váll elülső és oldalsó feje, elülső fűrészizom, tricepsz hosszú fej, stb.

Viszont, kifejezetten izomfejlesztésre, a front lever szerintem túl nehéz gyakorlat. Vagyis, sokkal jelentősebben igényli a mélyizmokat, mint a felszínit. Így a "látványos" hatás elmarad. Persze ettől még bitang erős leszel.

2018. jan. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!