Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szerintetek hogyan érdemes...

Szerintetek hogyan érdemes beiktatni ezeket a gyakorlatokat az edzéstervembe?

Figyelt kérdés

Saját súlyos edzést végzek heti 4-5 alkalommal, és az utóbbi időben elkezdtem gyakorolni a kézállást, mellső függőmérleget és az eltolós zászlót, mint erőelemeket.

Azt vettem észre, hogyha megmaradok annál, amit eleinte csináltam-heti 3-szor dinamikus gyakorlatok (fekvőtámasz, húzódzkodás, lábemelés, tolódzkodás, invertált evezés)-és még emellé gyakorlom a statikusokat is, könnyen túledzem magam.

Szóval én arra gondoltam most, hogy vagy lecsökkenteném heti 2-re a dinamikust, és így lenne heti 2 statikus edzésnap is, vagy pedig minden edzésen lenne dinamikus és statikus blokk is, viszont akkor kisebb volumennel.

Csak attól tartok, hogy visszaesik a dinamikus erőm ha lecsökkentem az edzéseim.



2017. aug. 3. 15:18
 1/5 A kérdező kommentje:
Jelenlegi célom egyébként egyelőre az erőnövelés, és a fent említett erőelemek elsajátítása.
2017. aug. 3. 15:22
 2/5 anonim ***** válasza:
Mindig jobb valamit kipróbálni és megtapasztalni van e visszaesés, mint folyamatosan a visszaeséstől rettegve túledzeni magad és nem változtatni azom ami érzed, hogy nem működőképes.
2017. aug. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
De a két módszer közül en a blokkosra szavaznék, tehát 2 dinamikus 2 statikus.
2017. aug. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Most is olvasgatok utána a dolgoknak, és valaki azt ajánlotta, hogy minden nap gyakoroljam a statikus tartásokat de ne bukásig, és mellette pedig mehetne a heti 3 dinamikus.

2017. aug. 3. 15:58
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem az lesz a tuti, ha kipróbálod és kitapasztalod neked hogy jó.
2017. aug. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!