Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mennyire elengedhetetlenek...

Mennyire elengedhetetlenek ezek a gyakorlatok?

Figyelt kérdés

Nem régóta edzem, fél éve csinálom rendszeresen, étrendet betartva.


Viszont nem úgy jön a tömeg, ahogy szeretném.


Mivel teljesen egyedül edzem nem merem úgy "kimaxolni" pl a fekvenyomást, mint mikor áll mögöttem valaki.


Fájós a hátam, felhúzást sem tudom szabályosan csinálni, így azt is kihagyom.


Ezek nélkül is tudok hatékonyan tömeget növelni? Nem akarok nagy lenni, csupán egy izmos-szálkás formát elérni, amihez még egyelőre tömegelnem kell.


Lábra hátra megvan a 20 gyakorlat, mellre 16, vállra 15, bic-tri 12.


2018. jan. 28. 08:15
 1/7 anonim ***** válasza:

Meg kell tanulni a felhúzást. Nagyon hasznos gyakorlat, amit nagy hiba kihagyni.


Fekve nyomni lehet egykezesekkel is.


Mi az hogy 20 meg 16 gyakorlat???

Ez túl sok. Egy izomcsoportra egyszerre max 3-4 gyakorlat, de ha pl. csak szabad súllyal csinálod, akkor elég 2 is.

2018. jan. 28. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Fekvenyomás helyettesíthető tolódzkodással, felhúzásvariáció meg mindenképp kell, trap bar verziót ha van lehetőséged érdemes gyakorolni, azt nehezebb elbszni.
2018. jan. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Sorozatot akartam írni bocsi.
2018. jan. 28. 08:56
 4/7 anonim ***** válasza:

felhúzás és a guggolás elengedhetetlenek.


Fekvenyomás helyett szerintem jó lehet a plusz súlyos tolódzkodás is, de a guggolást meg a felhúzást tényleg semmi nem tudja pótolni.


A hátfájás az esetek túlnyomó részében nem egy megoldhatatlan probléma, sokszor pont az a gond hogy nem elég erős ez a terület.

2018. jan. 28. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor azt hiszem konzultálok az egyik edzővel, hogy tanítsa meg szabályosan csinálni ezeket a gyakorlatokat.
2018. jan. 28. 09:19
 6/7 anonim ***** válasza:
2018. jan. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Erősítsd meg a hátad. Plank variációk, fekvőtámasz variációk, akiknél rendesen dolgozik a derekad, hiperhajlítás.

Fekvenyomást meg lehet csinálni nyugodtan egyedül, nem kell bukásig nyomni.

2018. jan. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!