Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Otthoni edzés után mit javasol...

Otthoni edzés után mit javasolt inkább inni: vizet vagy tejet? Miért?

Figyelt kérdés
2018. febr. 1. 18:27
 1/8 anonim ***** válasza:

Vizet, sokunk nem iszik tejet, mert sok cukor, kevés fehérje, változó mennyiségű zsír (ami kinek jó, kinek nem)...

De ha te tejrajongó vagy hobbitestépítőként, s még allergiás sem vagy rá, végülis ihatod. Én tuti nem fogom.

Szóval nem ideális, de nem vág földhöz, ha iszod, főleg, ha nem sokat.

2018. febr. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Októberben kezdtem el intenzíven foglalkozni a testemmel. Az elmúlt hetekben viszont iszonyú tejkényszerem volt. Soha nem voltam tejrajongó. Mostanába kezdtem csak rá ebéd és edzés között. Viszont az elmúlt napokban edzés után is igényli a szervezetem.

Azonban mivel eleve túlsúlyos vagyok, ezért félek, hogy visszafelé fog működni.

2018. febr. 1. 18:59
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha túlsúlyos vagy akkor felejtsd el
2018. febr. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

tej = cukor, az a kis fehérje ami benne van, azzal nem érdemes foglalkozni, vedd úgy mintha nem is létezne

napi 2-3 liter folyadékot vigyél be csak vizből, erre rájöhet az hogy reggeli mellé egy pohár tej, nem fog összedőlni a világ :)

2018. febr. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább vizet. Ha szomjas vagy, akkor azt vízzel csillapítsd.

Ha szereted a tejet, akkor pl. reggelihez, vacsorához igyad, de mértékkel, és ne minden nap.

2018. febr. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Túlsúlyosan én sem ajánlanám. Iszonyat könnyen lehet egy vagon kalóriát bevinni tejjel, és a benne lévő hormonok is inkább a növekedést segítik, mint a fogyást.
2018. febr. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Edzés alatt igyál meg kortyonként 2 liter vizet. Garantáltan nem fogsz tejet inni utána.
2018. febr. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A Tej fehérjetartalma kb 3% ezzel szemben a cukor kb 4,7% a zsír pedig jó esetben kb 1,5%. tehát a cukor+zsír kb kétszer annyi benne mint a fehérje. Azonkívül nehezen emészthető. Szóval a tej nem jó fehérjeforrás, folyadékpótlásnak se jobb a víznél. Inni viszont kell szóval e kettő közül: víz.
2018. febr. 1. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!