Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Jumbo adagolás számomra?

Jumbo adagolás számomra?

Figyelt kérdés

164cm vagyok iszonyatosan vékony és sehogyse sikerül gyarapodnom elszántam magam hogy ezen változtatni fogok.

Vettem egy 4,4kg-os sárga jumbot mert azt talaltam még elfogadhatónak mert a zöld az semmi feherje csak cukor tudom ebben is van De ez még szerintem elfogadható.

Semmikepp nem iszok meg egy egész adagot mert nekem annyira nincs szükségem a test sulyomhoz.

Csak edzes után iszom meg.

A boltban azt mondtak f adagot igyak azaz 65g iszok a 133 helyett.

Ti mit gondoltok rosszul csinalok valamit?



2018. febr. 9. 20:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Hany kg vagy? Ahhoz szamold ki a makrotapanyagokat. 2g/tskg feherje, kb. 5 g/tskg szenhidrat es 1 g/tskg zsir. Szamold ki mennyit eszel szilard kajabol es kiegeszitesnek annyi Jumbot igyal amennyi kell. Ahhoz hogy meglegyenek a makro szamok.
2018. febr. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
40kg vagyok nincs megszabott étrendem nemtudom kiszámítani.
2018. febr. 9. 20:47
 3/13 anonim ***** válasza:
Nem kell feltetlenul megszabott etrend. Csak szamold ki kb mibe mennyi feherje es szenhidrat van. Neked igy 80 g feherje, 200 g szenhidrat es 40 g zsir kell. Vannak tok jo applikaciok. Pl myfitnesspal. Azzal konnyen ki tudod szamolni. Egyel sok szenhidratot. Rizs, krumpli, teszta, kuszkusz, bulgur, barnarizs stb. Attol hizni fogsz.
2018. febr. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
De akkor ez a 65g jumbo edzes után rendben van? 🙄
2018. febr. 9. 20:58
 5/13 anonim ***** válasza:
Ne azt nezd hogy 65 g a tomege. Azt nezd, hogy hany g feherje es szenhidrat van abba a 65 grammba. Amugy a zabpehely is kivalo szenhidrat forraa. Azt kihagytam az elobb.
2018. febr. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Hat 25g feherje igy meg 160ch meg 25g cukor körülbelül.
2018. febr. 9. 21:10
 7/13 Rift ***** válasza:

Ha iszonyatosan vékony vagy, akkor főleg a szénhidrátra kell ráállnod, azzal foglalkozz az elején, még úgysem fogsz tudni bírni olyan nehéz dolgokat megcsinálni, amihez rengeteg fehérje kéne. (Azaz szerintem a zöld jobb lett volna, de mindegy.) Valószínű ezért mondták neked a fél adagot, mert fehérjéből nem kell még annyi, szénhidrátból viszont kéne, nagyon is.


Az a baj, ha nincs rendes étrended, a Jumbo sem fog semmit használni. Előbb alakíts ki egy étrendet, amiben ráállsz a szénhidrátokra, a tömegnövelővel azt ki tudod egészíteni.


Ha rendesen eszel, szénhidrát dús kajákat, akkor az elején tényleg elég lesz a fél adag. Ha nincs étrended, akkor viszont az egész adag sem fog érni semmit. Önmagában nem a Jumbótól kell várni a csodát.

2018. febr. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Hogy nez ki egy rendes étrend?

Mert en nemtudok ráállni hogy ekkor ezt egyek középiskolás vagyok nulladik orak és minden majd 4 fele érek haza és ebédelek itthoni ebédet.

A zöldet azért nem ajánlják mert sokkal tobb cukor van benne.

2018. febr. 9. 21:31
 9/13 Rift ***** válasza:

Igen, több cukor van benne, azaz több szénhidrát :D Nem véletlenül úgy reklámozzák, hogy "For Hardgainers". (Jó, annyiban igaza volt annak, aki lebeszélt a zöldről, hogy ezeket a magasabb cukortartalmú tömegnövelőket ésszel kell használni, és nem sok ideig, de 2-3 hónaptól semmi bajod nem lesz, és sokat segít az elején, amíg még kísérletezel az étrendeddel, hogy meglegyen az az elefántnyi mennyiségű szénhidrát, ami egy ektomorf testalkatnak kell, hogy meginduljon xD Tudom, tapasztalatból beszélek.) De amúgy nem baj, igazából, ha jó az étrend, a sárga is jó lesz, nincs ezzel gáz. Pont azért, mert nem a tömegnövelő adja a lényeget... az csak kiegészít...


Az izmosodáshoz három dolog kell: étrend, edzés, alvás. Ha az egyik nincs meg, nem lesz az igazi az egész. Ez a középiskolás vagyok duma... tudom, én is középiskolás vagyok, és nekem is gáz volt az elején :P De igazából csak egyszer kell ráállni, meg hozzászoktatni a szülőket xD Az, hogy milyen elosztásban eszed, tökmindegy, az a lényeg, hogy egy nap alatt meglegyen a szükséges tápanyag (ami ektomorfoknál nem kevés...). Én úgy oldottam meg, hogy reggelire jó nagy adag fehérje+szénhidrát turmix (zabpehely, banán, mogyoróvaj, túró, meg ami eszembe jut :D), utána délelőtt valamikor gyümölcs, hogy legyen vitamin is, meg banán (abban sok a szénhidrát), délben eszem a sulis kaját, ami összevissza mikor mi, de igazából nem is ez a baj, hanem hogy kevés, úgyhogy viszek mellé ált csirke+rizs kombót, hazaérek 2-3-4 körül (mikor hogy), utána meg 2 óránként eszek megint valamit, figyelve, hogy minél több szénhidrát legyen, de azért a többi tápanyag se maradjon ki. Edzés után iszok tömegnövelőt, meg este szoktam fehérjét.

Na így, hogy kb. 2x annyit eszek, mint korábban, és odafigyelek, hogy mit, vééégre sikerült megindulni. (Vagyis hát most már egész jó :))


Amúgy a neten talász egy csomó példa étrendet, most azért nem akarok nagyon belemenni, mert ezt úgyis mindenkinek saját magának kell kitapasztalni+összeállítani.


Ha nem kajálsz rendesen, akkor sem baj, hogy sportolsz, mert egészséges :D De sokkal-sokkal lassabban fogsz fejlődni, sokáig nem fogsz érezni semmi változást, és ezután pedig nagyon hamar el fogod érni azt a határt, aminél tovább már nem tudsz fejlődni (anélkül, hogy változtatnál az étrendeden). Ezen a tömegnövelő pedig önmagában nem fog sokat segíteni. Kaja nélkül nem megy és kész.

2018. febr. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Megprobalok akkor annyit enni amennyit lehet.

De nekem csirke rizs sajnos nem fog osszejonni napi szinten szoval az felejtős.

Te hány kgrol indultal es most hol tartasz? 😏

2018. febr. 9. 22:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!