Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A guggolást vagy a felhúzást...

A guggolást vagy a felhúzást lehet nagyobb súllyal végezni?

Figyelt kérdés
Elvileg a felhúzást,de a legtöbb híres erőemelő nagyobb súllyal tud guggolni,mint felhúzni

2018. febr. 21. 23:31
 1/6 anonim ***** válasza:

Akik erőemelésben versenyeznek, arra a gyakorlatra fókuszálnak leginkább, amihez a legelőnyösebb a testfelépítésük, vagy ami személyesen leginkább érdekli őket. +Mivel a súlykategóriájukban akarnak kitűnni, valószínűleg elemzik a föderáció statisztikáit, amelyiknek a meetingjére készülnek.

A felhúzás a legösszetettebb gyakorlat, ezért a legtöbb izom összehúzódásával jár, és minél több izom húzódik össze, annál nagyobb erőt képes kifejteni a test, nyilván.

2018. febr. 22. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Testalkatfüggő, ahogy az első is írta.

Nekem közel 20%-al erősebb a felhúzásom. 12 éve edzek, de már a legelején is látszódott a különbség.

Ugyanakkor Kathi Béla meg messze többel guggolt, mint felhúzott.

2018. febr. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Alapvetően mondhatnánk, hogy felhúzni, a legtöbb embernél így is lesz, viszont látni kell, hogy magasabb szinten erőemelőknél, már a guggolás erősebb (azért felhúzásnál komoly limitáló tényező a fogáserő, na most el lehet képzelni, hogy 300 felett ez hatványozottan igaz).
2018. febr. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az elozoek mar valaszoltak rendesen. Nekem pl a guggolas bo 50-60 kiloval erosebb.
2018. febr. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A fogás miatt?
2018. febr. 22. 20:21
 6/6 anonim ***** válasza:
Én pl. 140kg-t 3-szor húzom fel viszont bele tudok guggolni 10-et, szóval nekem guggolás, de nekem genetikailag a lábam az erősségem. Mikor életembe először voltam lent edzeni már akkor 230kg-val lábtolóztam szériába. Van haverom akinek meg a válla széles háta nagy alapból, neki a felhúzás megy jobban. Ahogy a kondiba nézelődök többször látok nagy súllyal felhúzni embereket mint guggolni de ennek az is lehet az oka hogy sok buzeráns van aki egyáltalán nem lábazik. Profi erőemelőknél is változó. Nem igaz hogy náluk általában a guggolás erősebb, hogy neveket említsek Eddie Hall, Brian Shaw és Hafthor Bjönsson egyaránt erősebbek felhúzásban és jelenleg ők a top 3 erőemelő. Összességébe azt mondom hogy egy olyan ember aki genetikailag nem erősebb egyikben sem és mind a kettőt egyforma keményen nyomja kb. ugyanakkora súlyokkal tud dolgozni mind a kettővel.
2018. febr. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!