Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Sporttal akapcsolatos kérdések...

Sporttal akapcsolatos kérdésekre a háziorvosom tud válaszolni vagy fel kell hogy keresek egy sport orvost?

Figyelt kérdés
Olyan kérdésekre hogy testzsír százalékom mennyi lehet, vér eredményeim milyenek, mennyi a kalória szükségletem meg sok hasonlo?

2018. márc. 7. 16:59
 1/3 anonim ***** válasza:

A testzsírszázalékot egy erre alkalmas személymérleg is kijelzi, persze nem nagy pontossággal. De használhatsz kalkulátort is, szerintem ez elég jó:


[link]


A kalóriaszükségleted én is megmondom kb., de szintén vannak ezt becslő kalkulátorok. A véreredményekhez nem értek, de az miért fontos? Van valamilyen betegséged? Vagy volt? A háziorvosban nem nagyon bíznék. Ít gyógyszert, ha náthás vagy, és ad igazolást, de... Persze biztos vannak jók is. A sportorvoshoz több bizalmam lenne.

2018. márc. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 BlodDrunk ***** válasza:

Testzsír százalékra csak bőrredő méréssel,illetve test sűrűség méréssel lehet pontos adatot kapni,többi hülyeség.


a mérleges téma meg nagyon nagy érétkben szór,túl sok a változó,só háztartás,levegő páratartalma,mennyi folyadék van benned stb stb.


Kcal-t se tudsz koppra pontosan számolni,sehogy se ha tömegelsz mindenképp jön zsír,ha diétázol meg heti 0.5-1kg erre jó a mérleg.)

2018. márc. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Kcal szükségletet csak a mérleg adja meg.
2018. márc. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!