Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha 30 kilóval bicepszezek,...

Ha 30 kilóval bicepszezek, akkor hány kilóval kellene guggoljak?

Figyelt kérdés
2018. márc. 11. 18:31
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem igazán van összefüggés. De ha leírod a korod,súlyod,magasságod,edzésmultad,akkor lehet h tudnak itt válaszolni erre.
2018. márc. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

30 év, kezdő és ezért kérdezek ilyeneket, 90kg, 180 centi.


3x12 bicepsz 30 kg-val az egy kiindulópont/ideál lenne (most még nem ennyivel csinálnám). Azt nem tudom kitalálni, hogy ehhez arányosan milyen terhelés kellene az olyan izmokhoz, amik nem kifejezetten/elsősorban súlyzós dolgok, azaz plank (hasizomra), hiperhajlítás, guggolás, vádlizás.

2018. márc. 11. 18:50
 3/9 Drazicc ***** válasza:
mindig annyi kilóval edz (mindenre) amennyivel ki tudsz nyomni 8 - 10 szer.
2018. márc. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Jó, de a plank nem súlyzós cucc :) Ezt nem értem, hogy ha x sor/ismétlés/kiló a bicepsz, akkor ahhoz hányszor hány perc legyen a plank?
2018. márc. 11. 19:37
 5/9 A kérdező kommentje:
Vagy most pl. fűrészelésből csináltam (egy-egy kézzel) 4x10-et, 4 kg-os súlyzóval (ne röhögj, kezdő vagyok :D), ehhez párosult 4x20 hiperhajlítás, és ez így érzésre nagyjából hasonló terhelést jelentett... na most, ha az ideál fűrészeléshez 3x20 30 kilóval, akkor azzal arányosan 900 hiperhajlítás jönne ki, ami elég beteg dolog lenne... vagy nem?
2018. márc. 11. 19:37
 6/9 anonim ***** válasza:

Bocsi, de nem megyek bele a számokba és végig sem olvastam (szerintem f_szság).

De nem bunkózni meg trollkodni akarok.

Leírom, szerintem miért hülyeség számolgatni:


A fejlődés rövidtávon nem egyenes a grafikonon. Lehet egyik héten könnyen dobálod azt a súlyt, ami alatt a másik héten beszarsz. Ha jó formában vagy, akkor X széria után abbahagyod, mert azt a számot szabta meg egy fórum? Ha én ilyen napot fogok ki, rögtön kihasználom új, egyéni rekordra, de az biztos, hogy csak akkor hagyom abba, ha már egyszerűen nem bírom.


Sosem foglalkoztam sokat a matek részével. Ha valamiből 4 alig megy, veszek le belőle, ha 10 simán megy, akkor lökök rá... valamennyit. Persze kellenek a 4-es beszarok-szériák is, mert hát azért növelni is kell, szóval a 4-esekből is mindig csinálok az elején, utána veszek le annyit, hogy ismét menjen a 6-10 sorozat, aztán egyre kevesebbet kell majd visszavennem a 4-esből, hogy menjen a 6-10. Utána már mégnagyobb súly kell az elején, hogy csak 4 menjen. Én így fejlődöm.

2018. márc. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Előző válaszok leírták a lényeget, én akkor hozzád vágnék két számot, én példàul 40 kilós (10-12 ismétlés) állva bicepsz mellé 145 kilóba guggolok 8-at, arányosnak tartom a testem.
2018. márc. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Utolsó: és hány sorozat?
2018. márc. 11. 21:41
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem kell osszefuggnie a gyakorlatokban hasznalt sulyoknak. Minden izomra a szamara megfelelo terhelest valaszd. Ne a bicepsz alapjan valassz guggolo sulyt. Lehet, hogy a labad eros a karod pedig gyenge, es ha a karhoz szamitod, akkor soha nem kapja meg a megfelelo terhelest a labad.
2018. márc. 12. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!