Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Elég, ha minden 5. vagy...

Elég, ha minden 5. vagy minden 6. napon tartok pihenő napot?

Figyelt kérdés

Nem túl sok gyakorlat, nagyrészt saját súllyal, de van pár súlyzós gyakorlat is: fekvőtámasz, húzódzkodás, tolódzkodás, csípőemelés, törzsemelés, hasprés térdhúzással, lábemelés, guggolás, kitörés, vádlizás.

Kb napi 1 óra az erősítés, emellett még futok 5-10km-t vagy szobabiciklizek 10-20km-t.

+ nyújtás, lazítás és jóga gyakorlatok 20-30perc.

Pihenő napon nem csinálom egyiket sem, hanem csak túrázni megyek vagy strandra úszni.

Ti nektek mikor van pihenő napotok?


2018. máj. 27. 19:51
 1/3 anonim válasza:

Szia!

Akkor van pihenő nap mikor a test azt súgja.

De próbáld ki, hogy nem egy hétben számolod, edzel, pihensz, edzel, pihensz, ha kell akkor két napot is. Így jobban észreveszed a regenerálódáskor történt kis erőnövekedést. Sokan nem nevezik a napokat, nem hetet és hét napot számolnak, sokkal egyszerűbb így :)

Étkezéstől füögg és pihenéstől függ, hogy mennyi idő alatt milyen intenzitást regenerál a tested.

2018. máj. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
#1 a legegyszerűbb heti 3-szor menni hétfő szerda pénteken. Vasárnap nálunk nincs terem, szombaton csak pár órát nyitva. Amúgy meg egy normális edzéstervet nem lehet összehozni fix edzésnapok nélkül.
2018. máj. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Amíg a tested is jónak látja addig elég.

Én nem tartok pihenőnapot. Kondi heti 3, úszás 3 és egy futás. Mindig mást dolgoztatok meg. Nekem működik ez már jó ideje. Életem legjobb formájában vagyok most. Csak hát rendesen kell enni és aludni is. Ez nagyok fontos.

2018. máj. 28. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!