Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mikor és mit csináljak lábra?

Mikor és mit csináljak lábra?

Figyelt kérdés

Én elsősorban focizok kispályán, és ott akarok elérni valamit (heti 2-3)

Mellette amit csinálok:

- nagypályán levagyok igazolva, de ritkán járok (heti 0-1)

- kondiba járok, de eddig csak felsőtestre edzettem, célom itt a csajozáshoz szükséges testalkat elérése (heti 2 alkalom: mell-váll-tricepsz és hát-bicepsz lebontásban, régóta kondizok, de ilyen úgymond "kezdő" edzéstervben, nem is tervezem még jobban bontani) tehát ez 2 alkalom

+ ha nincs focim, vagy sok "pihenő" nap van akkor futni szoktam


céljaim csak mozgás, csajozás, de ennek ellenére azt a 2 x 1 órát keményen csinálom


viszont egy focis ismerősöm mondta, hogy érdemes lenne lábazni, mert ez így nem jó. Én combban vagyok a legerősebb, de mivel idősebb és többet látott, megfogadom a tanácsát.


Melyik napokon lenne érdemes lábazni?

Foci előtt vagy után? esetleg aznap?

Ezekben abszolút nem vagyok képben.

Gugolás + lábfeszítés lábhajlítás meg vádli lenne a gyakorlatom

de milyen ismétésszámmal?

nem szeretnék lemerevedni úgy szeretnék izmot növelni, hogy közben nem kopjon a gyorsaságom és a koordinációm.

Azt mondta a teremvezető, hogy ha tömeget akarok növelni akkor lassabb leszek a fociban, ezért csak a formára gyúrok. 173 cm hez, 70 kg vagyok.


segítségeket előre is köszönöm :)



2018. jún. 3. 18:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Kitörés guggolás
2018. jún. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
de milyen ismétlésszámmal?
2018. jún. 3. 22:39
 3/3 anonim ***** válasza:
3-6. Hülyeség amit mondott, ha erősebb(nagyobb) a lábad, tehát nagyobb erőt tudsz vele kifejteni, akkor többet tudsz kihozni belőle gyorsaság terén.
2018. jún. 3. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!