Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Nagyon fájó kellemetlen...

Amlator12 kérdése:

Nagyon fájó kellemetlen izomláz tört rám, valaki tud segíteni?

Figyelt kérdés
Elhatároztam hogy kigyúrom magam (17f) , mert hát nem vagyok az az izmos típus. Az első edzés után nemi izomláz lett a kezemben. Másnap gondoltam rágyúrok, hogy elmúljon. Hát nem így lett. Most olyan izomlázam van, hogy egyik kezemet sem tudom kinyújtani könyökbe görcsöl, húzódik eszméletlenül fáj. Vettem be algopyrint de az sem használ: valami mególdást esetleg tudok tanácsolni? természetesen a ma aktuális edzésem vissza mondtam ,mert hát ugye a kezeimet ugy tartom mintha el lenne törve így behajlítva. Megköszönném a gyors választ. mert egyre elviselhetetlenebb.:(((((

2018. jún. 13. 21:06
 1/7 anonim ***** válasza:

Gondolom eszetlenül dobáltad a súlyokat,bemelegítés/nyújtás nélkül.

Ha mégse,akkor elnézést a gyanusítgatásokért :D

Feküdj be egy jó meleg kád vízbe

2018. jún. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen ez így igaz:D
2018. jún. 13. 21:29
 3/7 anonim ***** válasza:
Edzés elején bemelegítés, edzés végén nyújtás. A bemelegítéssel felkészíted az izomzatod a terhelésre, a nyújtással pedig segíted az izmok ellazulását, megelőzheted vele az izomlázat, nem lesznek kötöttek az izmaid, és további mikrosérüléseket tudsz okozni, ami az izomfejlődést segíti. Kb 10-10 perc elég rájuk, ne hanyagold el, fontosak.
2018. jún. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
22%

"Elhatároztam hogy kigyúrom magam (17f) , mert hát nem vagyok az az izmos típus."

Nem is leszel az.



"Másnap gondoltam rágyúrok, hogy elmúljon"

Jó ötlet volt...


"Vettem be algopyrint de az sem használ"

Ugye nem azért vettél be algopyrint mert azt írta a papírja, hogy lázcsillapító?

Az a baj, hogy érzem, hogy erre az lesz a válasz, hogy de azért...



"Megköszönném a gyors választ"

Hiába a gyors válasz, erre nincs gyors megoldás.



Komolyan ott ülsz a hülye számítógép előtt de annyi eszed nincs, hogy mielőtt nekiállsz kigyúrni magad (LOL) elolvass egy pár cikket a témáról. Vagy az első napi izomláz után beírt a nyomorult googleba, hogy izomláz...

Aztán még büszkén vigyorgó szmájlival be is vallod, hogy nem melegítesz be és nem nyújtasz.



Nincsen csodaszer rá, ésszel való edzés kéne, de a te esetedben úgy tűnik ez nem fog menni.

2018. jún. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Bocs ez kimaradt: :D

A magnézium jó ilyenkor (mindig jó, és fontos napi szinten), de ha éppen nincs kéznél akkor egyél 2 banánt. Ha eddig nem szedtél multivitamint akkor nem ártana naponta legalább egy felet bevenni pl. BioTechUSA OneaDay, vagy Actival emelt magnéziummal. Még a meggylé is segíti a regenerációt a benne lévő antioxidánsok miatt, és persze most nélkülözd az edzést mondjuk 2 napig, aztán fokozatosan emeld újra a terhelést, ne a legnagyobb súllyal kezdj.

2018. jún. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm szépen a segítséget. Legközelebb oda figyelek megfogadom a tanácsaitokat! További szép estét:)
2018. jún. 13. 22:08
 7/7 anonim ***** válasza:
82%

Bunny tanácsát is fogadt meg


[link]

2018. jún. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!