Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Létezik ennyire izomláz?

Létezik ennyire izomláz?

Figyelt kérdés
Na szóval egy év után szerdán kezdtem el újra kondizni, és mivel első edzésem volt elégge meghajtottam. Egy haverommal voltam, aki már 3hónapja kondizik, és most sikerült rászednie, hogy én is menjek. Próbáltam nagyjából ugyan úgy edzeni mint ő, néha picit kevesebbel, de testileg nagyjából egy szinten vagyunk, és világ életemben kosaraztam, ő focizozt, mindketten sportolók vagyunk. Mint mondtam, szerdán edzettem először, és nem tűnt annyira durvának, csütörtökön még elviselhető volt az izomláz, de tegnap meg ma. Halálos. Görcsöl mindenem, elvileg mellre edzettunk, de a bicepszem meg a vállam is faj. Már pólót se tudok tendesen húzni. Mint mindtam sportoló vagyok, tudom milyen az izomláz, de ilyenem 8 év kosarazás alatt nem volt még. Szerintem nagyon túl edzettem. Mit tudnék ellene tenni, illettve, ma menjek kondiba? Oenteken lábaztam, csütörtökön meg nem voltam kondiban, mert mem volz időm. Valami tipp? 17/f

2018. jún. 2. 11:19
 1/8 A kérdező kommentje:
És az a durva, hogy nem az, hogy napról napra jobb lesz az izomláz, hanem napról napra durvább. Ma mar felkelni is alig tudtam.
2018. jún. 2. 11:23
 2/8 anonim ***** válasza:
létezik. én amikor először edzettem személyi edzővel lábaztunk és úgy meghajtott hogy alig bírtam az ágyból felkelni reggel. flector krémet kenj rá attól nekem jobb lett. valamint meleg vízben fürödj az lazítja az izmot. szerintem kondiba ne menj addig amíg fáj.
2018. jún. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Flektor nem épp erre való, de jó az ha van kéznél. Ízületi panaszokat, fájdalom és gyulladáscsökkentő. Amúgy ugyan az csak sokkal olcsóbb a teva-diclofenac dolo. Ugyan az a hatóanyag fél áron.


Nekem ami bevált, a váltott hőmérsékletű zuhany, richtofit sportkrém, smr henger. Jah meg pihenés.

2018. jún. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Amúgy az, hogy mást is sportolsz attól még ez simán lehet, én küzdősport mellett kezdtem el, ahol pedig volt fekvő guggolás egyéb saját testsúlyos móka, ennek ellenére első pár alkalommal majd meghaltam, járni alig tudtam. :D
2018. jún. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mikor kezdtem kezeim alig birtam kinyujtani.Járni se birtam.1-2 hét aztán be edződnek az izmaid és jó lesz.
2018. jún. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Rendben, koszonom szepen😄 tesom is mindta, hogy amikor elkezdett kondizni az elso heten nem tudta felnevvi a kabatjat se. De csak meg kell szokni
2018. jún. 2. 13:19
 7/8 anonim ***** válasza:
Ezért nem kell első edzésen széthajtani magad. 😁 Amúgy ez inkább DOMS mint sima izomláz. Tovább is fog tartani. Fájdalomcsillapító / gyulladáscsökkentő krémmel kend, nyújts és szivacshengerezz (hogy bef*sol a fájdalomtól, de segít 😀). Hideg-meleg váltózuhany, illetve van rá lehetőséged akkor szaunázz (10 perceket közte hideg vizes zuhannyal). Egyél elég fehérjét, illetve emeld meg a C vitamin bevitelt is egy-két grammal pár napra.
2018. jún. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy bef*sol a fájdalomtól akart lenni. 😁
2018. jún. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!