Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ti hogy neveznétek ezt a...

Ti hogy neveznétek ezt a sportot, ha hobbiként említenétek?

Figyelt kérdés

Nem tudom, nekem a testépítés túl öntelt, mert nem vagyok olyan formában, illetve nekem a verseny jut róla eszembe egyből. Viszont rendszeresen csinálom és hobbimnak tekintem. Ti hogy mondanátok?


Szabadidőmben... kondizok(ez nem igaz, mert otthon edzek)/gyúrok (ez olyan prolin hangzik)/testépítek (ez meg mondom, annyira nem látszik, hogy idegen)... De akkor mi? :D


2018. júl. 26. 01:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%
Mindig azt mondtam, a badibilderek problémás népség :)
2018. júl. 26. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem gondokkodtam meg ezen. Edzes mondjuk xd
2018. júl. 26. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 palilaci ***** válasza:
Nagy intezitasu, erosito edzeseket vegzel. Amugy ezert kell eroemelni, akar hobbi szinten is xd
2018. júl. 26. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Torna, súlyzózás, erősítés, edzés.
2018. júl. 26. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Edzés?
2018. júl. 26. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 nemaRendőrség ***** válasza:

Én edzésnek mondom


Néha haverommal alakformálásnak mondjuk poénból.


De ez nem sport. A sportnak célja van, ellenfelekkel és csak melléktermék, hogy a végén jól fogsz kinézni. Itt az a cél, hogy jól nézz ki, ha testépítesz

2018. júl. 26. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Itt is vannak ellenfelek, értelemszerűen náluk kell jobban kinézni és te nyersz
2018. júl. 26. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Súlyzós edzésnek szoktam mondani.
2018. júl. 26. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 nemaRendőrség ***** válasza:

Végülis igazad van. Két felfogás van testépítők körében:

-én legyek a legnagyobb állat a világon, mindenki másnál jobb. Ezek tipikusan azok az emberek akik odamennek hozzád gyakorlat közben, hogy meddig használod még

-legyek hatalmas állat, de a többiek is, mert jobb hatalmas egészséges embereket látni mint kövéreket. Ezek tipikusan azok akik tanácsot adnak a kezdőnek, vagy jönnek maguktól spotternek mikor pl fekvenyomsz


Én olyan termet kerestem ahol inkább az utóbbiak vannak, így megfeledkezem az előbbiekről néha

2018. júl. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Definíció szerint:

"A sport meghatározott célú mindennapos tevékenység, a mindennapoktól különböző környezetben; célja a testedzés, versenyzés, a szórakozás, eredmény elérése, a képességek fejlesztése. A kitűzött cél határozza meg a sport jellegét, a sportoló (vagy csapat) képességei és bátorsága mellett."


Én nem azért csinálom, hogy jól nézzek ki elsősorban, hanem azért, mert ilyen stresszes életmód mellett rég megdöglöttem volna infarktusban. És a futás nem szokott olyan effektív lenni, mert nem igényel akkora odafigyelést, hogy kizökkentsen kellően. Nem mellesleg, sokat ad a más sportbéli teljesítményemhez is. Szóval nevezzük csak szépen sportnak és adjuk meg a tiszteletet azoknak, akik nap mint nap megküzdenek magukkal a teremben, ha szabad kérnem, köszi.


Amúgy ja, az edzés/súlyzós edzés a legszimpibb. Csak beleestem már ezzel is abba a hibába, hogy mikor mondtam, hogy edzek és futok, rácsodálkoztak, hogy "miért, a futás nem edzés?"... Kicsit olyan, mint a ruha szó problémája. Az is lehet ruha, mint gyűjtőnév és ruha, mint dressz, egész ruha. :D

2018. júl. 26. 15:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!