Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Biotech Muscle mass mennyire...

Biotech Muscle mass mennyire hatásos? Megéri azért a kevés pénzért? Vagy ti milyen tömegnövelő ez ajánlotok?

Figyelt kérdés

2018. aug. 6. 13:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Semmilyen tömegnövelőt nem érdemes venni.

Tönegnövelő étrendre van szükség. Tápkieg akkor kell ha nem tudod szilárd kajából fedezni a bevitelt. De ha kieggel sem fedezed a szükségest, akkor nem lesz fejlődés.

Egy tejsavó fehérjét lehet érdemes venni, azt se kell bödönszámra inni, csak ha valamiért kevesebb fehérjét tudtál bevinni, akkor legurítasz egy shaket. Ha pedig mindenáron valami "tömegnövelőt" akarsz, akkor a tejsavó mellé keverj lassan felszívódó szénhidrátot (pl zabliszt) és kész. Gyors ch-val (cukorral) teli tömegnövelőket még edzés után sem érdemes fogyasztani, mert hosszú távon cukorbetegséget okozhat, rövidtávon meg simán csak bezsírosodsz tőle. Tehát tömeg jönni fog csak zsír. Az meg nem kell.

2018. aug. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Lautres válasza:

Miért is ne lenne érdemes venni? Hacsak nem rendelkeztek több évnyi tapasztalattal ez ügyben, vagy nem vagytok táplálkozási tanácsadók, nem jelenthettek ki ilyesmit. Sokan nem tudnak eleget enni, mert nem kívánják (főleg edzés után), vagy nme tudják megfelelő időben bevinni a táplálékot, szilárd formájában.


Az én példám: 183cm magas vagyok és 77kg-ról kezdtem el heti 4 alkalommal edzeni, mindenfajta tápkieg nélkül. És hogyhogy


nem elkezdtem fogyni (milyen érdekes :d). Ezért bementem a helyi biotechbe, ahol elbeszélgettem az ottani eladóval úgy 30 percen keresztül, a dologról és ő ajánlott egy-két terméket. A hyper mass pont akciós volt, abból vettem 4kg-osat, de ott mást nem. Aztán mivel sokat nem akartam ezekre költeni ezért a stillmass-tól rendeltem 3kg rizsfehérjét is. Nem vagyok tejfehérje ellenes/ érzékeny, de jobb a biztonság. Valamint dokival irattma fel medi drinket is.


Ezek után folytattam ugyanúgy az edzéseimet, edzésnapokon kétszer ittem hyper + rizs (2:1 arányban), pihenőn 1 rizs és vagy medi drink. És persze mellette napi 3szor szilárd kaja.


Így telt el alig 3 hónap (közben rendszeresen mértem is a súlyomat) és láss csodát, feljött rám 9.5 kg hús/izom. Jól hangzik, ugye tesa :D?


Csakhogy ez ÉN VAGYOK. És lehet a kérdezőnek, teljesen más az anyagcseréje, az emésztése és nála nem így működne a dolog. Előfordul, hogy ugyanezekkel a termékekkel érs rendszerességgel dolgozva kevesebb, vagy épp több súly fog felszedni, vagy a gyomra nem bírja.


"Pénzügyi adatok": Hyper maass 4kg-ot én 11800ftért kapom, 3kg stillmass rizs + szállítás 11200ft, a medi drink pedig receptre 1700ft (24 darab cukor és gluténmentes ital). És ezek valamivel több mint 2.5 hónapig kitart nálam.

2018. aug. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A probléma csak ott van, hogy a 9.5 kilóból jó esetben 3-4 kg izom a többi zsír és esetleg víz.

Kezdőknél általában havi egy kg izom jöhet fel, nyilván nem tiszta izom jön csak, ezért még valamennyi zsír is.

Tételezzük fel, hogy nagyon jó genetikád van, ezért jött 4 kg izom, a többivel majd szálkásításkor kell megküzdeni.


Én is 77 kilóról kezdtem az edzést csak pár centivel alacsonyabb vagyok. Bátran kimerem jelenteni, hogy ekkora testtömegre könnyen belehet vinni a makrókat.

Zsírmentes testtömegre számoljuk szóval ha 10% testzsírral kezdted, akkor 70 kilóval (ugye a zsírnak ami rajtad van nem kell tápanyag).

Tehát 140 gramm fehérje, 280-350-420 gramm szénhidrát (ezt ki kell tapasztalni) és 70 gramm zsír. Ezzel tudni kell tömeget növelni, ha nem megy akkor növelni kell a ch-t, esetleg a zsírt, (a fehérjét nem, mert naturálba nem tud többet a test hasznosítani).

A fehérje turmixszal nincs is gond (legyen az rizsfehérje vagy tejsavó) ha csak azzal együtt jön össze az esetedben 140 gramm akkor oké. A tömegnövelők a bennük levő cukor miatt nem jók. A hyper mass is ilyen.

Edzés után sincs szükség gyors szénhidrátra (tehát cukros tömegnövelőre) és máskor sem.

Ha tömegnövelő étrendbe szeretnél egy étkezést helyettesítő turnixot beiktatni, akkor fehérje+lassan felszívódó szénhidrát kell (nem buzerálja a cukorhoz hasonlóan az inzulint, ezért nem leszel miatta cukorbeteg). És tökmindegy mikor iszod, mert edzés után nincs anabolikus ablak, ezért a napi összbevitel számít.

Ilyet tudsz magadnak keverni fehérjéből és zablisztből, vagy akar készen is lehet olyat venni, amiben cukor helyett lassú ch van (nyilván úgy drágább, mint külön-külön megvenni).


Továbbá ha neked 3 hónap alatt 9.5 kiló feljött, és tételezzük fel ezt folytatod egy éven keresztül, akkor az 38 kg súlygyarapodást eredményez. A naturál max egy év alatt kezdőknél(!) 10-12 kiló. A maradék 26 az zsír és víz. Gondolom nem elhízás a cél, úgyhogy a helyedben gyorsan átvariálnám az étkezésem, mert ez így nem jó.

Olyan genetikád pedig se neked se senkinek nincs ami havi 3 kiló tiszta izmot eredményez naturálban. Jó lenne, de nincs ilyen.

2018. aug. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Lautres válasza:

Köszönöm, hogy leírtad ezt, van benne hasznos infó.

Persze nem írtam le mindent magamról. Ez egy másfél éves adat volt és azt megelőző időszakban még egyetem vége felé vizsgák szakdoga stb. eléggé lefogytam a "versenysúlyom" volt 85-87kg és ezt szerettem volna visszaszerezni. Tehát egyfajta egészségügyi tömegnövelés is volt a cél, ami sikerült is.

Azóta nem lettem 100kg nem is volt cél, mikor múlt héten mértem magam 86.4-et írt a mérleg és ez teljesen jó is így. Ezekkel az adagokkal lehet nem is tudnék feljebb menni(és nem is akarnék), csak visszajöttem a "mélypontról". A testem érzi mi a jó neki :).

Azért köszi még egyszer, bízom benne, hogy tudtunk segíteni a kérdezőnek is.

2018. aug. 9. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Na így azért más a helyzet, hirtelen fogyás után könnyebben visszajön a tömeg. Azt hittem 77 kiló volt alapból a súlyod és úgy kezdtél el tömegelni, mert akkor nagyon sok lenne a súlygyarapodás.


A kérdezőnek remélem sikerült segíteni, és először egy jó étrendet rak össze mielőtt rásóznak valami tömegnövelőt.

2018. aug. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!