Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Véleményeznétek ezt a kis írást?

Véleményeznétek ezt a kis írást?

Figyelt kérdés
Próbálom meghatározni az ideális tápanyag-szükségletemet, de nem igazán tudok megállapodni, hogy mennyi lenne az ideális. Nagyon sokféle dolgot olvasni, hogy miből mennyi kell, illetve ez egyénileg is nagyon eltérő. jah meg amúgy is ESÉLYTELEN grammra pontosan minden nap ugyan-annyit bevinni. A fehérjéről drugs bunny azt írta, hogy a növényi fehérjét ne számoljuk bele a bevitt mennyiségbe, mert nem hasznosul úgy. A szénhidrát egyénenként nagyon eltérő lehet. Stb... Szóval arra gondoltam, fehérjéből beviszek 3 g/tskg-t. Tudom, hogy ez túl sok, viszont ebből 1 tskg növényi eredetű, így úgysem hasznosul, szóval a 3 g igazából csak 2 g/tskg. Szénhidrátból beviszek 6 g/tskg-t. Ezt már kitapasztaltam hogy ennyi kell. Zsírból pedig a lehető legkevesebbet, de nekem ez kb olyan napi 70-80 g-ra szokott kijönni, ami 1 g/tskg-nak felel meg. Mit gondoltok erről? Köszönöm!

2018. aug. 28. 21:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez így nagyon jó. Én 3g*ttkg fehérjét viszek be húsokból,tojásból,túróból,fehérjeporból ezen kívül meg a többi növényi, de ezt nem is számolom.
2018. aug. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Milyen novenyi feherjeket eszel?
2018. aug. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Gyümölcsöket, zöldségeket, zabot, rizst. Tudom, ezek inkább CH források, viszont simán összejön belőlük nekem 40-50-60 gram fehérje. Ami soknak tűnik, de ha tényleg nem hasznosul, akkor sok értelme nincs beleszámolni a napi mennyiségbe. Tehát ha beviszek egy nap mondjuk 140 g fehérjét, ami nekem 2 g/tskg, viszont ebből 40 g nem hasznosuló növényi eredetű, ezért kb 100 g lesz a ténylegesen hasznosuló fehérje, ami már jóval az ideális 2 g/tskg alatt van...
2018. aug. 28. 23:01
 4/4 anonim ***** válasza:
Azért ez nem így van, hogy a növényi fehérje nem hasznosul. Hasznosul az is, de egy állati fehérje az fix hogy hasznosul az aminosavprofilja miatt. Olvasd el ezt a kérdést, itt vannak erre jó válaszok : https://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__testepites__558..
2018. aug. 28. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!