Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mennyire igaz ez az allitas?

Mennyire igaz ez az allitas?

Figyelt kérdés

Hogy csak a ch alakithato zsirra a feherje es a zsir nem.

Norbi update ezt reklamozza folyamat hogy napi 80g ch es annyi feherje es zsir amennyit akarunk, ez mennyire igaz? es a kalorias dolog tenyleg megdolt az allitasa szerint a testet nem lehet egy kazanhoz hasonlitani.

velemeny?


2018. szept. 19. 07:55
 1/8 anonim ***** válasza:

A bevitt zsír is tud zsírként felhalmozódni, de a túl sok fehérje felesleges része is (mondjuk ez a legtöbb embert nem fenyegeti, az emberek olyan kevés fehérjét esznek).


Nem tudom mi az a kalóriás dolog, de én azt hinném, hogy legalább itt a Testépítés topicban mindenki tudja, hogy első sorban nem kalóriákat számolunk étrend összeállításakor, hanem bevitt fehérjéket, szénhidrátokat és zsírokat (grammra mérve) első sorban.

2018. szept. 19. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

#1 én kcalt számolok, mert a zsír/ch aránya nagyon változó...

Amúgy Norbi egy fåsz.

2018. szept. 19. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez a ketogén módszer lenne. Viszont az a 80g szénhidrát már nagyon sok. Maximum! 30 g szénhidrát, és annyi fehérje és zsír amennyit csak akarsz.
2018. szept. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"Zsírok emésztése: zsírtartalmú anyag bevitele – gyomorban még nincs számottevő lebontás, duodenum: epe+pancreas lipáz, két szabad zsírsav (1-es és 3-as) és monoacil-glicerol keletkezik, felszívódnak a bélhámsejtekbe, itt reszintetizálódik a neutrális zsír, triglicerid, kilomikronná alakulva nyirokba kerül, ductus thoracicuson keresztül vérkeringés, perifériás szövetek: lipoprotein lipáz teljesen emészti, zsírsavak izomban oxidálódnak, zsírsejtben reszintetizálódik és raktározásra kerül."


Forrás:

: SotePedia.hu - A Semmelweis Egyetem közösségi tudástára » Semmelweis Egyetem Általános Orvostudományi Kar » Tárgyak » Molekuláris Sejtbiológia I. » Biokémia előadásjegyzetek 2012/13 ősz » Zsírok emésztése, felszívódása, lipoproteinek

2012

2018. szept. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha zsírral viszel be túl sok kalóriát, akkor is az lesz, hogy a felesleges energia, testzsírgyarapodáshoz vezet. Norbi meg egy facfej.
2018. szept. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#3, a keto az nagyon alacsony ch (csak zöldségekből származik), moderált fehérje és magas zsír. Nem pedig akármennyi fehérje és zsír.

Kb. ilyen arány:

ch: 5-10%

fehérje: 25%

zsír: 65-70%

2018. szept. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ezt ketogén dietanak hivjak, vagyis ez az alapja. Sok ember dicseri.
2018. szept. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen, sokan csinálják. Én inkább a magas fehérje alacsony ch-zsír diéta híve vagyok, heti egyszeri ch betöltéssel :D
2018. szept. 19. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!