Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Tényleg jól levezeti a stressz...

Tényleg jól levezeti a stresszt a súlyzós edzés?

Figyelt kérdés
2018. okt. 19. 18:56
 1/8 anonim ***** válasza:

nálam 10ből 10 alkalommal


soha nem vagyok stresszes utána, halál nyugodt vagyok egész nap, ha van is valami leedzek és volt gond, nincs gond

2018. okt. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább az vezeti le a stresszt, hogy van egy célunk és nap mint nap teszünk érte. Vágy, cél, akaraterő, nem dühöngünk a súlyokkal és nem állatkodunk, hanem "magunkkal" harcoluk a sikerért.

Én igy irnám le amit érzek az egésszel kapcsolatban.

2018. okt. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Miss Endzsi ***** válasza:
Rendkívül jól levezeti. A mozgástól termelődik a dopamin is. Jó kedved lesz tőle.
2018. okt. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Kinek van ereje stresszelni egy jó felhúzás/guggolás után?
2018. okt. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ,hogy milyen fajta stresszt.Az unalmas,céltalan az életem és nem tudok mit kezdeni vele stresszt jól levezeti.Az anyagi problémák miatti stresszt nem oldja meg.A szociális problémák okozta stresszt sem oldja meg.Komoly stresszre az alvás ami jó.Közepes mértékű stresszre a küzdősport lehet opció,mert egy verekedés vagy verés szinte mindenkit a végletekig fel tud zaklatni és ez az érzés felül tudja írni a legtöbb fajta önsajnálatból,irányítás elvesztéséből fakadó stressz kiváltót.
2018. okt. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Stressz. Kapsz egy löket kortizolt meg adrenalint. Ezek arra valók, hogy összehúzzák az emésztőrendszered ereit, tágítják a vázizomzat, agy, máj ereit, fokozzák a légzésszámot és a szív összehúzódást.

Tehát olyan állapotba kerülsz, ahol pörög az agyad, mint a buszkerék, hogy fel mérje a veszélyt, elemezzen, irányítsa a védekezést/támadást/menekülést, fokozódik a glikogén lebontás, hogy üzemanyaga legyen az izmaidnak. Ez az állapot addig fennáll, míg a hormonok ki nem ürülnek vagy "belemész a játékba" és azt képzeled, hogy menekülsz (elmész futni) vagy "harcolsz" (edzzel).

QRVÁRA fontos megjegyezni, hogy ez az állapot arra lett kitalálva, hogy valamit csinálsz (harcolsz/menekülsz) vagy megdöglessz, tehát nem fér bele a kocogok egy kicsit vagy a nyomok pár fekvőt. Rohadt intenzíven kell csinálni amit csinálsz, 200%-on (amit bírsz), hogy amikor zihálva megállsz és seggreülsz, az legyen az élményed, "hú bazz... ezt megúsztam". Ez lehet a maximális sebességel maximális ideig futott táv, üvöltve kinyomott egyismétléses maximum (ha nem gáz, hogy hülyének néznek), boxzsák izomból ütése/rúgása kifulladásig vagy hasonló.

A lényeg a kűzdj meg az életéedért és a megúsztam élmény.

2018. okt. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem nem, sőt. Be vagyok állandóan kokszolva mint az állat. Rajtam van folyamatosan a roidrage. Bemegyek a terembe aztán üvöltök mint a sakál, hogy HÁBORÚ, meg NEMVAGYOKB.U.Z.I!!!
2018. okt. 20. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Tiszta stressz még idegbaj ez a gyúrás. Kemény dolog ez.
2018. okt. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!