Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Scitec multipro mellé kálcium...

Scitec multipro mellé kálcium és magnézium?

Figyelt kérdés

Mivel a sárga tabletta lenyelése nem megy, ugy dontottem veszek mellé kálcium magnézium kapszulákat.

Egy kapszula kálcium 250mg, egy kapszula magnézium 350mg.

Melyikböl mennyi menjen?


2018. okt. 25. 02:25
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem tudod lenyelni? Törd ketté ha nagy.

Én úgy csináltam hogy bevettem egy egész pakot a számba és úgy letoltam vízzel a 7 kapszulát.

2018. okt. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%

Tényleg elég sok tabletta lenyelhető egyszerre, csak néha pszichésen megakadályozzuk ezt. De ha azt képzeled, hogy ezek nem tabletták, hanem csak mintha valami nagy falatot nyelnél le, úgy nyelsz, akkor simán, még akár folyadék nélkül is lenyelsz egy marékkal. A test csodákra képes és az átlag étkezésnél lenyelt falatok mérete jóval nagyobb mint a legnagyobb tablettáé.

De a kérdésedre térve, az nem is baj, ha a Ca-Mg tablettát nem tudod lenyelni, ugyanis úgysem hasznosulna, miután közismerten gátolják egymást a felszívódásban, meg rosszul felszívódó vegyületek alkotják. De ezt a Multi Pro összes ásványi anyagáról elmondhatjuk, mind csak dekoráció ebben (és a legtöbb multi készítményben), mert nem hasznosuló vegyületekben teszik bele őket - pl. magnézium-oxid.

Egyébként ha nincs ásványianyag-hiányod, akkor a kalcium:magnézium helyes aránya 2:1. Azaz a Te példádat véve 3 kalcium és 1 magnézium. Csak hát úgy sejtem, hogy a magnéziumod igencsak magnézium-oxidot tartalmaz, mert jó felszívódású vegyületből képtelenség 350 mg tiszta magnéziumtartalmú tablettát gyártani, az már akkora lenne, mint a hüvelykujjad felső perce. Ugyanígy a kalcium is valószínűleg nem kalcium-citrát vagy glükonát vagy valamilyen más szerves kalciumvegyület, hanem vagy mészkő (kalcium-karbonát) vagy dikalcium-foszfát. Ezek se hasznosulnak fényesen.

Szóval ha tényleg szeretnél a szervezetedbe kalciumot és magnéziumot, akkor úgy válassz készítményt, hogy jól hasznosuló vegyületben legyen benne az ásványi anyag. Azon kívül úgy kell beszedni őket, hogy legalább 4 óra teljen el a bevételük között, hogy ne akadályozzák egymást a felszívódásban.

2018. okt. 27. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!