Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mi a neve ennek a gyakorlatnak...

Mi a neve ennek a gyakorlatnak és miilyen izmokra hat?


2018. nov. 2. 18:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ezt én is szoktam csinálni, csak egykezesekkel.

Lényegében kb. ugyan az mint az előreemelés, csak mivel fej fölé emeled így a fűrészizom is megkapja a magáét.

Igazából én ezt külön fűrészizomra szoktam csinálni.

Mivel miért ne csinálnék arra is valamit. Nem is értem, sokan csinálják bicepszre a gyakorlatokat, aztán fűrészizomra meg azt mondják, hogy kap majd eleget, mittudomén a fekvenyomásnál.

Aztán a fűrészizom vagy 2-3x akkora izom mint a bicepsz. Ilyenkor merül fel bennem a kérdés, hogy akkor bicepszre miért nyomod azt a plusz gyakorlatot, arra akkor miért nem elég az evezés.


Na de mindegy. A kérdésre válaszolva, én előre emelés fej fölé, ennek szoktam nevezni. Nem tudom, hogy ha rúddal csinálják, akkor más-e a neve, de szerintem tök mindegy, hogy most ki hogy hívja.

Ez a gyakorlat amúgy a delta elülső és oldalsó részére hat, vízszintes felett beszáll a mozdulatba a csuklya és a lapockaemelő izom, de dolgozik a nagymellizom kulcscsonti része és az elülső fűrészizom is.

2018. nov. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
#1 vagyok, most néztem meg újból a videót. Most látom, hogy a földről emeli fel, minden ismétlés után. Így még több izom dolgozik, mint amit az előbb írtam.
2018. nov. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Ez biztos nem előreemelés.Nem nyújtja előre a kezét és lendületből csinálja.
2018. nov. 2. 18:55
 4/13 anonim ***** válasza:
Attól még azokra hat amit írtam. Ha nem előreemelés, akkor micsoda? Nekem is, ha nagy súlyt használok akkor kicsit behajlik a könyökem. De attól még nem lesz más a gyakorlat. Annyi, hogy ő kétkezessel csinálja + mindig leteszi a földre és onnan indítja el.
2018. nov. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Igazából ez kb. ugyan az mint az áthúzás, csak állva és leteszi a földre.
2018. nov. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Az előző válaszoló egy igazi szakértő (nem).

Ez egy súlyemelő gyakorlat a neve szakítás.

Ítt hosszan részletezik

[link]

2018. nov. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Mert te aztán jobban értesz hozzá mint én. :D (nem)


1. A szakításnál felemelik a súlyt, majd jól beleguggolnak és felállnak vele. Ezt láttad te a videóban?


2. Egy erőemelő miért végezne súlyemelő gyakorlatot?

2018. nov. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
bocs, nem erőemelő, hanem strongman
2018. nov. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Ja,a szakításban beleguggolnak és úgy állnak fel vele.Itt nem guggolt bele.
2018. nov. 2. 21:24
 10/13 anonim ***** válasza:
Mert nem is kell, ez a helyből szakítás, ha elolvastad volna a cikket amit linkeltem tudnád.
2018. nov. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!