Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Edzésterv készítése!?

Edzésterv készítése!?

Figyelt kérdés
Egy tizennégy évesnek milyen edzés tervet ajánlotok? Heti hányszor? Mennyit? Saját testsúlyos edzésekre gondolok de szeretnék gépen is mivel van itthon 2. Nyilván a gépen nem nagy súlyokkal. Bocsi a tudatlanságomért. Ja és fogyni/ izmosodni szeretnék egy kicsit mert van rajtam felesleg

2018. nov. 8. 16:48
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha csak súlyzós edzésed van, akkor is fölösleges lenne használni a gépeket az elején (kivétel pl húzódzkodás helyett, ha az nem megy). A szabad súly sokkal jobb. Először saját testsúlynál is teljes testes edzést (az idő függ az edzettségedtől is, ha nulláról indulsz, akkor azért szerintem 1 hónap kell) csinálj. Én push-pull-leg szerint edzek, nekem ez vállt be a legjobban (mert ugye itt nem lehet szétbontani az izomcsoportokat, csak toló és húzó izmokra). Ajánlom elsőre a hunbars és thenx oldalakat. Később úgyis saját edzéstervet csinálsz, miután kiérzed, hogy mi a jó Neked. A fogyáshoz meg ugye csinálj kardiót is, valamint figyelj a kajára. Az ismétlésszámnál meg itt is próbálj 12-15 alatt maradni (kivétel guggolás, törzs, has, vádli). Ha van kérdésed írj nyugodtan! Sok sikert!
2018. nov. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi. Nem annyira a nulláról indulok mivel kb. Augusztus óta csináltam a fekvő támaszokat heti rendszerességel és még a gépeb is csinaltam feladatokat.a kérdésem az lenne hogy okoz e a gépes edzés kárt? Mivel mindenki azt mondja hogy majd 6-7 év múlva megiszom a levét... se ugye nem nagy sulyokkal csinalom. [link]

Ilyen gépem van+ még egy fekpadom. És köszi az oldalakat megnézem őket :)

2018. nov. 8. 19:27
 3/9 A kérdező kommentje:
Ezzel ugye nem nagyon lehet fogyni? De a kb. 10-15kg súly felesleget át lehet alakítani izommá tizennégy évesen?
2018. nov. 8. 19:47
 4/9 anonim ***** válasza:
Át alakítani nem lehet. Le kell pucolni, a helyére meg edzéssel (és jó kajával) jön az izom. Nyugodtan használhatod a gépet, ha helyesen végzed semmi bajod nem lesz tőle. A fekvőtámasz viszont édeskevés akkor, ha komolyan gondolod a saját testsúlyos edzést. Az csak normál fekvőtámaszban adhat egy kis alapot, de ennyi. Szóval akkor is kezdj egy teljes testessel, max. nem kell 1 teljes hónap (pl. csak 2-3 hét). A húzódzkodás meg ugye ha nem megy még szabályosan akkor addig mehet gépen, de ott növelt a terhelést és persze próbálgasd a normál húzódzkodást is (csinálhatsz negatívokat is). Egyébként ha most kezded, akkor (nem reklámozom) sokat segíthet a Fegyencedzés c. könyv. Nekem annak idején sokat segített, megtanultam, hogy hogyan kell helyesen csinálni és 1-2 gyakorlatot tovább nehezíteni (igaz én sose a könyv alapján csináltam az edzést, csak kiegészítésként olvastam/csináltam). Jó könyv, csak nem kell mindent elhinni belőle (például a súlyzós edzés leszólását, mert az is igen hasznos. De elolvasod akkor érzed, hogy marketing az benne van, igaz miben nincs....).
2018. nov. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Fogyáshoz meg csinálj aerob mozgást+jó kaja. Egyébként saját testsúlyos edzésben nagyon sokat számít, hogy hány kiló vagy. Szóval én elkezdeném lepucolni a fölösleget, aztán mehet az edzés. Hajrá! :)
2018. nov. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi! A kaja: csirke rizs krumpli meg sok zöldség ez igy jo? Illetve nem tudom hogy hogyan kedzjem el vagyis nem tudoo nagyon edzes tervet hogy most hogyab kene stb. Az oldalt megneztem. Valami ötlet? Ja és közbe meg a gepen is csinalhatom a gyakorlatokat a sajat súlyozás mellett? Illetve a saját súlyba milyen gyakorlatok tartoznak? Bocsi a tudatlanságomért és a sok kérdésért
2018. nov. 8. 22:08
 7/9 A kérdező kommentje:
És a helyesírásomért is :D
2018. nov. 8. 22:08
 8/9 anonim ***** válasza:
A kaja jó lesz, ha nem lesz elég fehérje ihatsz egy turmixot. Most sajnos nem tudom elküldeni, de ha hazaérek privátban elküldöm, hogy én kb. mivel kezdtem. Persze azt át kell magadhoz alakítani. Semmi probléma, én se tudtam a dolgokat, szóval kérdezz nyugodtan.
2018. nov. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Tamara27 válasza:
Én a helyedben felkeresnék egy személyi edzőt, és vele egyeztetnék. Manapság kb. bármelyik konditeremben kapsz ilyen segítséget.
2018. nov. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!