Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan kezdjeknel testet építeni?

Hogyan kezdjeknel testet építeni?

Figyelt kérdés
19 éves fiu vagyok szeretnek elkezdeni testet epiteni 180 magas 93 kg vagyok. Hogy kezdjem el és mit szedjek? Protein? Kreatin? Dobjak le elobb par kg-t?

#testépítés #bodybuildingedzés
2018. dec. 3. 21:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Előbb tisztázni fejben hogy mi hogyan. Ha gondolod ajánlhatunk neked pár könyvet és amelyiket jónak látod elolvasod.
2018. dec. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
77%
2018. dec. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 palilaci ***** válasza:
100%
Nem ertem, amikor en kezdtem el edzeni 15-16 evesen, nem itt tettem fel olyan kerdeseket, amire 10mp gugglizassal megfelelo forrast lehet talalni es annyira alap, hogy nem lehetne itt par mondatban leirni.
2018. dec. 3. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
72%

A mai fiatalok (haha mert aztán én öreg vagyok a 30 évemmel...) egyszerűen érthetetlenek. A rohadt telefonnal, mobilnettel a kezükben nőttek már fel, állandóan használják, de képtelenek hasznosan. Nem értik mi az, hogy utánaolvasni dolgoknak, rákeresni, vagy mondhatnám azt, hogy irodalmazni...


Ott van a világ majdnem minden tudása a kezükben és inkább itt kérdez, majd más megoldja helyettem...

2018. dec. 4. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Hogyan kezdj el testet építeni ?


Előbb kell egy edzésterv ( ICF 5x5 kiváló lesz számodra , mivel látszik hogy tapasztalatlan vagy eme területen ) .

Ami még fontosabb hogy protein és tsai helyett keress magadnak egy megfelelő étrendet . Tömegnövelő vagy szálkásító attól függően hogy mennyi zsír található rajtad .


Továbbá a regenerációnak is hagyj időt ( 8 óra alvás naponta ) , edzeni pedig heti 3-szor járj teljes testre .


Viszont igazat adok mind palilaci-nak mind a ma reggeli válaszolónak abban , hogy azért nem kellene minden kérdés megoldását másra hárítani . Régebben ( olyan 12-16 éve ) még egyáltalán nem volt divatban az efféle : mit sportoljak , hogyan kezdjek hozzá , nem vagyok túl koros ehhez a sporthoz ? jellegű kérdések . Fogtuk magunkat és lementünk az általunk választott sportklubba , befizettük a havidíjat azt csókolom . Ha súlyzózni akartunk , megvettük a bérletet , betértünk és azzal a tudással ( nem mondom , senki sem volt testépítő lexikon ) amink volt nekiálltunk edzeni . Mindig akadt pár vajszívű egyén aki a helyesebb irányba terelt minket ha valamit nem úgy csináltunk ahogyan kellene . Ugyanígy volt ez a többi sportnál , foci , kézi , kosár , küzdősportok ... Ha valaki kedvet kapott , elment az edzést tartó helyre és ennyi . Elrendezte amit kell ( bérlet pl ) azután már azon kapta magát hogy heti x alkalommal ő is együtt sportol a hasonló érdeklődésű személyekkel . Nem kell ehhez doktori végzetség . Tájékozódni ma már sokkal könnyebb mint régen volt .

2018. dec. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:
#2 válaszoló te nem aprózod el! Xd
2018. dec. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Off:


5: De az akkoriban más világ is volt. Ma már csak testépítés jöhet szóba 12 éves kor felett meg max iskolai sportolási lehetőségek. Azokon kívül már nagyon kevés olyan hely van sportágtól függetlenül, ahol fogadnak 12 éves kezdőket.


On:

Sárga kapszula, olvasd el, neten megtalálod. Utána keress a környékeden számodra szimpatikus konditermet vagy vegyél otthonra súlyokat. Személyi edzőt sokan javasolnák neked, de kezdőként esélyed se lenne kiszűrni ki jó edző és ki nem (attól, mert valakihez tömegek járnak még egyáltalán nem lesz jó edző).

2018. dec. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Ezt mégis honnan veszed, hogy csak testépítés jöhet szóba mint sport felnőttként? Ezernyi lehetőség, amatőr klubbok tucatjai várnak. Arról nem beszélve mennyi más sport van amit egymagad űzhetsz.
2018. dec. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

,,Ezernyi lehetőség"


Ez azért enyhe túlzás, ahogy írtam nem sok lehetőség jön már szóba. Amatőr klubok meg már nagyon elvétve van csak egy-két helyen, ahol tényleg foglalkoznak amatőrökkel és nem csak nevében amatőr klub.


,,Arról nem beszélve mennyi más sport van amit egymagad űzhetsz"


Ja, futás, biciklizés és társai max.

2018. dec. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

"Off:



5: De az akkoriban más világ is volt. Ma már csak testépítés jöhet szóba 12 éves kor felett meg max iskolai sportolási lehetőségek. Azokon kívül már nagyon kevés olyan hely van sportágtól függetlenül, ahol fogadnak 12 éves kezdőket."


Kérlek kedves válaszadó , ezen meglátásoddal nemigazán értek egyet . Sőt mondhatni hogy ma sokkal szélesebb a "paletta" mint annó volt . Erősebb túlzással élve úton - útfélen találkozhatunk valamiféle sportegyesülettel, amelyek nyitva állnak a hobbisták előtt is . Ám maradjunk a testépítésnél . Ugyan régebben a 2000-es évek elején hogyan is nézett ki a dolog ? Talán akkortájt ki testépíteni vágyott szintén a világhálót hívta segítségül ? Vagy egyszerűen betért a legközelebbi terembe és saját tapasztalatokkal gazdagította ismereteit , netán ha szerencséje volt , akkor akadt néhány a témában járatosabb egyén aki igyekezett neki segíteni . Egy szó mint száz ma hála az internetnek sokkal egyszerűbb információt szerezni . Bár azzal magam is egyet kell értsek , néha bizony már túl sok anyag áll rendelkezésünkre , melyek nem biztos hogy a valóságot adják vissza .

2018. dec. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!