Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A hanyag tartásom, és a...

A hanyag tartásom, és a hajlékonyságom hiánya visszatartja a fejlődésem! Minden tipp jöhet! Volt valaki hasonló szituban?

Figyelt kérdés

Kb. 1 éve edzem, de nem olyan eredményeket látok, mint vártam.


Sajnos képtelen vagyok szabadsúllyal guggolni, mert egyszerűen nem olyan hajlékony a lábam, hogy úgy guggoljak le, hogy a térdem ne mozduljon előre.


Emellett pedig szokott fájni a hátam, a nyakam. Előretartom a nyakam, vállam előre van esve, szerintem ez biztosan hátráltatja az izmosodásom.


Szoktam hátazni, felhúzás, evezés, húzódzkodás.

Vállra a kereszthúzással, és a homlokhoz húzással igyekszek kihúzni a vállam, de eddig nem jártam sok sikerrel.


Olvastam pár gyakorlatot, néztem youtube-on fizioterapeuták videóit, ahol erről van szó.


A nyakamban ki tudom tapogatni a rövid, feszülő szalagokat. A hátamban élesen kiüt a lapockacsont, a vállam előre lóg.


Vettem egy tartásjavító hevedert, amit sokszor van rajtam, igyekszem magam mindig kihúzni.


Van esetleg van krém, ami segíthet a szinte elpattanó nyaki szalagoknak ellazulni? Vagy bármilyen gyakorlat, ami jó a vállam, a hátam, a nyakam, és a lábam helyrerakásában?


Egyetem mellett dolgozom napi 6 órát irodában, esténként járok edzeni.


21F


2018. dec. 19. 14:55
 1/4 Drazicc ***** válasza:
Szerintem egy edző sokat segítene, így látatlanban lehetetlen jó tanácsot adni.
2018. dec. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!


A leghatékonyabb az lenne, ha egy gyógytornászhoz elmennél, és megkérnéd, hogy javasoljon és tanítson gyakorlatokat. Ha kevesebből akarod kihozni, akkor nézhetsz a neten gyakorlatokat, eljárhatsz csoportos tartásjavító órára vagy ilyesmi.


Ha azért nem vagy hajlékony, mert genetikai okból nagyon szorosak az ízületeid, akkor inkább örülj. Nyújtani mindig lehet, de egy laza ízületet szorosabbá tenni nem nagyon, legfeljebb a környékén levő izmokat megedzeni, ami segít valamennyit. Rosszabbul jártál volna extrém laza ízületekkel, mert akkor nagyon könnyen kimenne a bokád.

2018. dec. 19. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Megerősítem. Nekem extrém lazák, és életem során vagy 40-szer ment ki a bokám. Elképesztően fáj.
2018. dec. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 palilaci ***** válasza:
Gyogytornasz vagy nem kokler szemelyi edzo.
2018. dec. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!