Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Az elég ha a vitamincsomagomba...

Az elég ha a vitamincsomagomban van 1500 mg C-vitamin, amit délben veszek be és mellé még reggel és este C-vitamin porból is megiszok 2000-2000 mg-ot? (+karácsonyi ajándék kérdés)

Figyelt kérdés

Össz. 5500 mg egy nap. A vitamincsomagban a felszívódását elnyújtó anyagok is vannak, csipkebogyó kivonat és bioflavoidok.


Most még kaptam többek között Karácsonyra egy doboz 1000 mg-os kapszulát is, abból esetleg még bevegyek egyet délutánonként (?) és akkor 6500 mg lesz. Abban is vannak bioflavoidok. Mást nem tudom mit csinálhatnék ezzel a dobozzal, hogy illeszthetném be a rendbe.


(Testépítek.)


2018. dec. 25. 18:41
 1/10 anonim ***** válasza:
54%
Minek ennyi C vitamin? Teljesen felesleges. Bőven elég az is, ami a vitamincsomagban van. Ha testépítesz és nem "testrombolsz", akkor gondolom számít az egészség hosszútávon is, márpedig a hosszú távú magas dózísú C vitaminnak lehetnek káros hatásai. Sokan abban a hitben élnek, hogy vízben oldódó vitamin és a "felesleget úgyis kipisilem"..., hát azért nem ilyen egyszerű. Pl. több C vitaminnal könnyebben halmozza fel a szervezet a vasat, ami káros lehet -csak a fontosabbakat említve- például a szívre és májra.
2018. dec. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
500g lassan felszívódó bőven elég 1 napra.Tartósan ilyen mennyiség mint amit írsz,akár az érfalat is károsíthatja.
2018. dec. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én 1500-at szedek (+ ami van a multivitaminban, talán 200 mg?)
2018. dec. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ennyi felesleges C vitamin egyenes út a vesekövességhez, azt pedig nem akarod. Vegyél vissza belőle.
2018. dec. 26. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Ez most tényleg ilyen sok? Az én fejemben ez a mennyiség teljesen átlagossá vedlett, mert ehhez szoktam, hogy ennyit eszek.


Az ilyen oldalakon, mint a bodybuilder.hu vagy a testepitek.hu amikről tanultam a legtöbb dolgot, ott azt olvastam 3-5-7 g a jó testtömegtől függően, ha beteg vagy akkor mehet 10 g is.

2018. dec. 26. 12:01
 6/10 anonim ***** válasza:
Nincs erteme 1000-1500nel tobbet szedni. A C vitamin komplex feladatu amit ennek tortreszebolnel tud latni. Betegseget meg akkor se eloz meg ha 10000t szedsz. En is megadozist szedek megis megfaztam es kohogok meg taknyos vagyok, faj a torkom.
2018. dec. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Azt sem szabad elfelejteni azért, hogy sok "szakértő" cikkei bár tartalmazhatnak hasznos információkat, de azért mégiscsak arra próbál terelni, hogy minél több pénzt hagyj ott a kiegészítőkért. Ezért kell több forrásból informálódni, amiben legyen a tápkieg. gyártó cégektől független orvosi infó is.
2018. dec. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ez nem minden esetben igaz, hogy a megadózis nem előzi meg a betegséget. Volt már rá nem egyszer példa, hogy kezdtem érezni, hogy megbetegszek (enyhe torokfájás, illetve nátha), ekkor elkezdtem napi szinten szedni 3g C-vitamint, és voálá, nem estem bele jobban... viszont olyan is volt már, hogy hiába szedtem ennyit belőle, mégis jobban bele estem. De tényleg 10g c-vitamint, pláne, hogy mesterséges, nem tudom minek szedsz be. Amúgy mennyi idő óta szedsz ennyit?
2018. dec. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat!


6. De ez nem úgy működik, hogyha nem szedtél volna C-vitamint, akkor még rosszabbul lennél, mint ahogy most vagy? Mert így is lehet rá gondolni.


7. Ezzel az a baj, hogy az orvosok is ugyanúgy anyagilag érdekeltek lehetnek abban, hogy inkább gyógyszereket vegyél rajtuk keresztül, minthogy a tápkieg gyártók abban, hogy vitaminokat szedj, szóval hogy anyagi megfontolásból átvernek, ugyanúgy igaz lehet az orvosokra is, ezzel nem azt mondom hogy egyáltalán nem bízom az orvosokban vagy hogy teljesen a tápkieg gyártókban.


8. Nem 10 grammot szedek, hanem 5,5 grammot és az is kérdés növeljem-e 6,5 grammra, mert ajándékba kaptam most Karácsonyra 1000 mg-os (1 grammos) c-vitamin kapszulát is, amivel akkor nem tudok mit kezdeni.

Kb 3 éve szedek ennyit. Vizet iszok rendesen, 86 kg vagyok és kb 5 liter víz lecsúszik egy nap. (Ezt a veseköves dologra írom.)

2018. dec. 26. 19:01
 10/10 anonim ***** válasza:
És amúgy egészségesnek érzed magad?
2018. dec. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!