Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha szállkásítok marha frhérje...

Ha szállkásítok marha frhérje turmix vagy tejsavó fehérje turmix?

Figyelt kérdés
2019. jan. 2. 20:49
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Szójafehérje* bocsánat. Nem értem miért tejsavót írtam az előbb. A billentyűzet kijavította automatikusan.
2019. jan. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Tejsavó

Ha laktózérzékeny vagy akkor izolátum, egyébként koncentrátum.

2019. jan. 3. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
A szóját azért nem ajánlom, mert az íze nagyon szr (igaz a tejsavó se főnyeremény) és a fitoösztrogénes téma még mindig nem teljesen tisztázott.
2019. jan. 3. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

A szójával nem az a baj, hogy növényi eredetű fehérje, tehát nem teljes értékű az aminosavprofilja, ellentétben az állati (tejsavó, marha) fehérjékkel?


A marha meg úgy tudom kevésbé hatékony felszívódású a tejsavónál (edzés után ez fontos) és azt csak azoknak ajánlják, akik totálisan, brutálisan allergiásak a tejsavóra, de még a hidrolizátumra is.


Szóval tejsavó az ajánlott ezek miatt alapvetően, nem a másik kettő. Javítsatok ki, ha tévedek.

2019. jan. 3. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Tévedsz kijavítalak. A tejsavó helyett a mai kutatások szerint a szójafehérje a legjobb.

Ez nem is kérdéses.

2019. jan. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

De a szója nem növényi eredetű, ellentétben például a tejsavóval?


És az aminosavprofilja a növényi eredetű fehérjéknek nem teljes, ezért nem alkalmasak úgy izomépítésre. És az étrendnél is ezért nem kell beleszámolni a fehérjebevitelbe a növényi eredetű fehérjéket (pl amit a rizsből/zabból/hüvelyesekből, vagy zöldségekből) viszel be.

Az aminosavprofilos rész érdekel.

2019. jan. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Nem vitatkozunk értem!?

Rizsfehérje kiegészítésnek menjen. És akkor teljes az aminosavprofil.

2019. jan. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Tojásfehérje. Arnold is azt itta Piana is ajánlotta. És szerintem nem voltak éppen kicsik.... Szóval tojásfehérje ha eredményt akarsz elérni.
2019. jan. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

#15

szívesen megnézném én azt a kutatást...


Az aminosav profilja a tejsavónak a legkedvezőbb, utána a kazein/tojás és azután a marha.

Persze ebből gyakorlatban túl sokat nem fog érezni az ember na de hát na...

2019. jan. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
SZÓJA!
2019. jan. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!