Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mekkora különbség van a...

Mekkora különbség van a chest, és az arm workout között?

Figyelt kérdés

A chest workoutnál a legtöbb gyakorlat az a fekvőtámasz különböző típusaiból áll. Akkor ennél nem csak a mellemet edzem, hanem a biceps-tricepsemet is?

Az arm workoutnál meg csak a biceps-tricepsemet edzhetem?


Azért lenne fontos a kérdés, mert egy edzéstervet választanom kellene a 2 közül, de eléggé egyforma pár gyakorlat benne, ezért nem hiszem hogy a kettő edzésterv egybe menne nekem.


2019. jan. 23. 17:26
 1/2 anonim ***** válasza:
Inkább normális edzéstervet keress.
2019. jan. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Chest=mell

Arm=kar

Ezek nem teljes edzéstervek, hanem egy-egy izomcsoportot céloznak meg. Önállóan egyik sem alkalmas edzésre, ezek egymás kiegészítői. Ezen kívül még ott van a hátad, lábad, hasad, vállad, amit edzeni kell a megfelelő gyakorlatokkal.

Vannak úgynevezett összetett és izolációs gyakorlatok. Az összetett gyakorlatoknál több izomcsoport dolgozik össze, míg az izolációsaknál igyekszünk minél inkább egy adott izmot megcélozni. Előbbibe tartozik például a fekvőtámasz, ahol a tricepsz, első váll is dolgozik, de még a törzsed is végig feszítve van. Utóbbiba tartozik pl. egy bicepszre végzett karhajlítás. Itt szinte csak a bicepsz végez érdemi munkát. Az összetett gyakorlatok a fontosabbak, ezeket egészítjük ki izolációssal.


Több oldalról meg lehet közelíteni a dolgot. Lehet minden edzésnapon (heti 3-4) teljes testet edzeni, tehát minden izomcsoportra csinálni gyakorlatokat. Ekkor kisebb intenzitással, de többször eddzük ugyanazokat az izmokat.

A másik megközelítés szerint az izomcsoportokat felosztjuk az edzésnapok közt, így nagyobb volumennel, de kevesebbszer végzünk edzést azonos izomcsoportra.

De ha mindent leírnék, akkor komplett könyvet írhatnék, amit más már megtett (sokkal jobban, mint én tudnám). Mivel az alapismeretekkel nem vagy tisztában, én olvasással és/vagy edzővel kezdeném az edzést. Az interneten minden alapismeret elérhető, idővel pedig magad tapasztalod ki, hogy neked mi jön be.

2019. jan. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!