Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Felhúzás haszna, veszélyei?

Felhúzás haszna, veszélyei?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok. 3 hete kezdtem a kondit. Szerdán volt az olyan első edzésem amikor felhuzast csináltam. Tudom hogy nem egy nagy szám, 80al tudtam csak megcsinálni a szabályos 10 ismétlést.


Kérdéseim a következők:

-mennyire veszélyes a gerincre a gyakorlatok ha szabályosan (egyenes háttal, csípő hátratolva, térd berogyasztva) csinálom?

- Mik az előnyei? Tényleg jórészt a hát alsó részét építi csak?

- Érdemes e combbal beledolgozni?

- Ha érzem másnap, + harmadnap a hátam alsó részét akkor az azt jelenti hogy szarul csináltam, vagy lehet kvázi a derék körül is izomlaz?( nem igazán fáj, csak ilyen nehéz érzet, mintha 5kgval nehezebb lenne a hátam)

- Hányszor érdemes csinálni egy héten? 2-re gondoltam : hat- bicepsz edzés napon, és lábnapon. Utóbbinál próbálnám azt a fajta felhuzastegtanulni ahol jobban beledolgozik a comb. Nem tudom, van e egyáltalában külön ilyen, vagy csak valaki így, valaki úgy csinálja?


Köszi, ha esetleg valaki lenne olyan jofej hogy az összeset megvalaszolja!



2019. máj. 3. 09:07
 1/9 anonim ***** válasza:
64%

- kb annyira veszélyes, mint a többi gyakorlat, ha normálisan csinálod (szóval nem igazán)

- fő izmok a trapéz, a törzs, a segg és az alkar. De emellett edződik még a széleshát és a lábhajlító (meg egy picit a combfeszítő)

- az elején még szerintem normális de én már nem szoktam ott érezni.

- kezdőknek heti 1x, nem érdemes 2x mert nagyon ki fog készíteni.

2019. máj. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
40%

Az egyik legveszélyesebb gyakorlat.

Csak szakértő, személyi edző folyamatos felügyelete mellett sajátítható el.

2019. máj. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

#2

azért a technikát nem olyan nehéz elsajátítani normálisan

2019. máj. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az igaz, de én is így gondolom, hogy 16 évesen, úgy hogy 3 hete edz a srác, igencsak jólenne neki egy tapasztalt emberke, aki megtudja mutatni a felhúzást rendesen.
2019. máj. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A leghasznosabb gyakorlat, mert az egész hátsó láncot megdolgoztatja. Ugyan kihagyható, de kb 3 gyakorlattal lehet helyettesíteni rendesen.

a heti kettő szerintem sok lesz. Legyen egy, de az normálisan.

Az, hogy hova rakod be ízlés dolga. Én a hátedzéshez szoktam, mert túlzásnak érezném a guggolás és lábtolás mellett egy harmadik ilyen nehéz és összetett gyakorlat beemelését.

Amúgy több variációja van, annak függvényében hogy mire szeretnéd hogy menjen. Így variálható akár az is, hogy melyik izomcsoporthoz rakod be.

A gerincre egyáltalán nem veszélyes. A helytelen kivitelezés következtében meghúzódhat egy két izmod, hosszútávon kialakulhat ágyéksérv, már ha van rá hajlamod. De én 12 éve húzok fel heti rendszerességgel, mindig nagyon nehéz súlyokkal, öv nélkül és eddig egy két izombecsípődésen kívül nem volt semmi bajom tőle. Ellenben a legjobb gyakorlat, ami létezik. Kivéve, ha tudsz olimpiai súlylökni. De ahhoz sokkal komolyabb technika kell, mind a lökéshez, mind a szakításhoz...

A felhúzás lényege konkrétan az, amit írtál. Végig egyenes hát, feszített törzsizomzat, a fej felszegve, előre felé néz. A csípő értelemszerűen billen és hátratolódik, hisz különben vagy előreesnél, vagy nem lenne egyenes a hátad, derekad. A térd pedig hajlik. Bár van merevlábas verzió is, amihez nem árt az ehhez kellő hajlékonyság, de az igazi tökös felhúzás a földről történik, enyhén rogyasztott térdekkel.

2019. máj. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Testépítés szempontjából felesleges.És nincsenek is előnyei.

Ha erőemelő vagy akkor meg értelemszerűen a célod hogy egyre nagyobb súllyal csináld.

2019. máj. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nincs semmi haszna, kivéve a tesztoszteron szint emelkedést és a stabilitás növekedését..
2019. máj. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ez a tesztoszteron szintet növeli a felhúzás az egyik legnagyobb broscience...
2019. máj. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha testépítésben fölösleges szerinted a felhúzás akkor szerinted Ronnie Coleman miért arra alapozta a hátát? És szinte minden komolyabb edzettségel rendelkező ember ha naturál ha nem végzi ezt a gyakorlatot.

Kedves kérdező kérdésedre válaszolva ha rendesen csinálod a gyakorlatot akkor nem áll fenn a sérülés veszélye jobban mint a többi gyakorlatnál.

Előnyei mivel legtöbb izomzatot ez a gyakorlat használja ezáltal az idegrendszert is jobban megterheli és jól fejleszti az erőt. Nagy felhúzásal többi gyakorlat és izom is tud fejlődni. Heti 1x érdemes csinálni éppen azért mert nagyon megterheli az idegrendszert.

2019. máj. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!