Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Az miért van hogy egy 40kilós...

Az miért van hogy egy 40kilós gyerek több felülést tud csinálni mint én aki 3 éve edz és rohadt erős?

Figyelt kérdés
Szóval gólyatáborba volt erőnléti verseny, fekvőtámaszba, húzódzkodásba bőven elhúztam, de összeségeében utolsó lettem mert felülésből csak 40et bírtam csinálni, a többiek meg simán ment a 100. Ez mégis mitöl lehetett? :D Nem mintha érdekelne, mert súlyemelő vagyok nem workoutos, csak eléggé érdekes story ez. Talán túl szabályosan csináltam? :D
2019. jún. 30. 22:43
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
Nekem gyanús hogy túl szabályosan csináltad a kölkök meg csak rángatóztak.
2019. jún. 30. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert hiába van nagyobb izom tömeg a hasadon, hasuknak arányaiban sokkal kevesebb súlyt kell emelniük a testsúlyokból fakadóan.
2019. jún. 30. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hát inkább lettem szabályosan utolsó mint szabálytalanul első. De az kicsit vicces volt amikor eredményhírdetésnél úgy jelentették be hogy a legerősebb diák a táborba...:D
2019. jún. 30. 23:09
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén nem tudom, de képzeld el, hogy én nem mozgok semmit, és nem is tudtam megcsinálni semmilyen mérést tesiből (minden mérésem átlag alatti ; hajlékonyság, ugrás, futás, semmi) de felülésből bőven túl tudtam menni a felső határon. És szabályos volt. Semmi értelme. Nem is értem. A tanár se.

A másodikra nem tudok felmenni kifulladás nélkül.

2019. jún. 30. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Utolsó ez érdekes, de az a baj hogy a felülést még mindíg alapgyakorlatnak tekintik ilyen méréseknél meg ilyeneknél. Remélem eljön az a idő amikor a tesi órán végre a hasprést fogják tanítani, aminek értelme is van. :/
2019. jún. 30. 23:13
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy vagyok, mint a 4-es. Még külön kértem is a tanárt, hogy ellenőrizzen, hogy jól csinálom-e.
2019. jún. 30. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekkoromban több felülést tudtam megcsinálni, kevesebb erőfeszítéssel, mint most felnőttként. Akkor könnyebb voltam és hajlékonyabb volt a testem, mint most. Ez alkati kérdés is lehet.
2019. júl. 1. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy atlagon feluli fizikumnal egy ilyen gyakorlatban sok minden tenyezo. A normal feluleskent elterjedt hasizom erosito gyakorlat eleve egy rendellenes gerincterheles a testednek. Egy olyan fizikum ahol eros a core izomzat, eros a hatad, a farizmod a felhuzasoktol, labedzestol, hozza vagy szokva az egyenes hattal vegzett gyakorlatokhoz, velemenyem szerint normalis ha um. "tiltakozik" egy rendellenes terhelestol. Egy edzetlen ember felulese sokkal inkabb hasonlit egy haspreshez, mint egy feluleshez, meg akkor is ha teljesen felul. Az joval konnyebb, eleve egy athelyezett sulypontbol inditja a gyakorlatot.
2019. júl. 1. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Edzetlen ember még ha teljesen szabályosnak is tűnik a gyakorlat amit végez, akkor is testből végzi. Mivel több hónap mire kialakul a megfelelő beidegzés, az agy-ideg-izom kapcsolat.

A másik ami eszembe jutott, hogy lehet valaki rohadt erős, ha az állóképessége csapnivaló. Értsd, akinél minél több fekvőtámasz a cél, az simán felmegy 200ig. Míg egy másik ember, aki kinyomja fekve 30* a testsúlyát, mert bika... Fekvőtámaszba összeszakad 100nél. Mert nem ahhoz van szokva. Namármost az alap edzéselv hasazásnál sem teljesen más. Max 30-akat ismételnek rá.. Tehát ha kérnek egy maxot az be fog savasodni 50-60 körül. Viszont aki nem szoktatta hozzá magát az x ismétléshez, az sokkal tovább fogja bírni míg jön a bukás.

Ez olyan, mint mikor felszálsz 8 év gyúrás után a buszra és megfogod a kapaszkodót a fejed felett.. aztán azt hiszed leszakad a vállad pár perc múlva. Mikor előtte észre sem vetted, hogy ez egyáltalán megerőtetné a vállaidat.

2019. júl. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Hova tovább. A tipikus "utcára még jó vagyok" duma azoktól, akik régebben jártak küzdősportolni, aztán átnyergeltek gyúrni. Egy kezdő egy két hónapos küzdősporttal simán végig hadonászik 3 percet, míg egy kondis, akiben évek munkája van (személyem 8 év tae kwon do-val) sokkot kap ha egy percig kell ugrabugrálni. Rúgok két homályt és oxigénsátrakról fantáziálok.
2019. júl. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!