Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Egy ilyen felállásban ki nyerne?

Egy ilyen felállásban ki nyerne?

Figyelt kérdés

Testépítő 180cm, 85-90 kiló kb vagy egy 177 cm 72 kilós wing tsunos? A wing tsunos 4 éves edzésmúlttal rendelkezik!


Szerintetek van esélye a wing tsunosnak?



2019. júl. 18. 15:50
 1/7 anonim válasza:
100%

Attól függ.

Sakkban? Van.

Birkózásban? Nem biztos.

Wing tsunban? Valószínű.

2019. júl. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Pusztakezes harc, utcai bunyó
2019. júl. 18. 16:12
 3/7 A kérdező kommentje:
Nyilván nem sakkban. Jaj. 😰
2019. júl. 18. 16:13
 4/7 anonim ***** válasza:
49%
A wingtsun egy nagyon hatekony harcmuveszet, de nem 4 ev alatt jutsz el oda, hogy tudd hasznalni egy nalad feltetelezhetoen dupla akkora erokifejtesre kepes emberen. A testepito alap vermersekletetol es termeszetetol fugg. Hiaba eros, ha nincs mogotte agresszio. Ha van agresszio es melle egy eros fizikum, harcmuveszet ide vagy oda, nem nagyon van ellenfel.
2019. júl. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem négy év pont elég idő ahhoz, hogy küzdősportokban alig járatos emberek ellen megállja valaki a helyét. Egy "testépítő" izomzata nem verekedésre való. Már leírtam ezt nem is olyan rég. Én elfutnék a 10 évvel ezelőtti önmagam elől. Vagyis sajnos nem, mert egyáltalán nem nézném ki az akkori önmagamból, hogy egyáltalán esélye lenne ellenem. 8 évet tae kwon do-ztam. 20 évesen hagytam abba, azóta (illetve előtte), 12 éve kondizom. 183cm/85kg/10% tzs.

A 20 éves önmagam 68 kiló volt. A többi adat megegyező...

Egyszerűen esélyem nem lenne. Lebutítva: Ütnék négyet, rúgnék kettőt és már a seggemen venném a levegőt. Még ha el is találnám önmagamat, nem okoznék akkora "pusztítást" mint amekkorát a laikusok gondolnának. Nagyon igaz a mondás: "utcára jó vagyok". Ez annyit tesz, hogy kb 40 mp-ig harcképes egy kondis fizikum. Végezhet kiegészítő kardió edzéseket.. A vo2 max akkor is fing lesz, mivel óriási felületi izomtömeget kell friss vérrel ellátni, ami rendesen csapolja az állóképességet. Szóval nyújthatok ezerrel, kardiózhatok mint az állat, edzhetem magam szettekben, magas intenzitással.. Akkor is el fogok maradni egy fele akkora izomtömegű küzdősportolótól.

2019. júl. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Emlekszem, ezt mar irtad. Eros tulzast velek felfedezni ezekben a kondis fizikum elfarad fel meg egy perc alatt dolgokban. En 10 evig kosarlabdaztam, 2 evig kempoztam, egy evig wingstunoztam. 9 eve jarok edzoterembe, a sulyom mindig valtozik, 97 kg / 15% zsir, es 115kg 25% zsir kozott. Most kb. pont a ketto kozott vagyok, es ugyan ugy le tudom futni azokat a sprinteket a palyan (1' 11 vagy 50sec 10 hossz a kosarlabda palyan), mint 18 evesen 75-80 kilosan. Talan annyi a differencia hogy az 1' 12 hossz nem megy, szerintem ez minimalis. Pulzus meg aranylag gyorsan visszaall a normalra, nem lihegek meg a sprint utan 2-3 percig mint anno. Pedig nagyon ritkan kardiozom es relative dagadt is vagyok. A orakig tarto nehez fizikai munkat kifejezetten jobban birom most, mint akkor. Abszolut nem erzem a +~25 kg. izom a fele hatranyat amit te leirtal.
2019. júl. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#5 még amit hozzáfűznék: a wingtsunra nem azért írtam azt, hogy 4 év kevés, mert úgy általában ez minden küzdősportra és harcművészetre egyenértékű. A box, kempo, karate 1-2 év alatt hoznak egy olyan utcán ütőképes "tudást", hogy meg tudod védeni magad, legalábbis a szarráverést elkerülöd nagy eséllyel. Wingtsunnál ez nem igaz. Egyrészt azért, mert az itthon elérhető képzés színvonala pl. az előbb említett sportokhoz képest, a béka segge alatt. Másrészt jóval komplexebb, többszörös időt vesz igénybe a megfelelő rutin kialakulása. Már csak abból kiindulva is, hogy én 1 év alatt wingtsun edzésen pl. nem láttam full kontaktot, azok között sem akik sok éve űzik. Boxnál az első edzések között lesz full kontaktod, kempónál a második héten volt pusztakezes harc. De igazából egyik sem ér semmit ha nem vagy elég agresszív hozzá. Én pl. ezért (is) hagytam abba az efféle sportot, egy egyszerű edzés semmi féle agressziót nem vált ki belőlem.
2019. júl. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!