Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Szerinted durva dolog lenne,...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerinted durva dolog lenne, ha nem mondanám el a páromnak, hogy fogamzásgátlót szedek? A részletek lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Sosem szedtem még fogamzásgátlót, mindig óvszerrel védekeztem, nélküle sosem. De ennek ellenére amikor késett pár napot a menstruációm gyomorgörcsöm lett, hogy mi van, ha terhes vagyok. Tervezett, várt babát szeretnék majd később, ezért arra gondoltam, hogy elkezdek fogamzásgátlót szedni, de közben ugyanúgy óvszerrel is védekeznénk, így sokkal nyugodtabb lennék. Viszont ha gyógyszert szednék, akkor tutira mondaná a párom, hogy csináljuk óvszer nélkül. Ezért jutott eszembe az, hogy nem mondom el neki a fogamzásgátlót, viszont már most lelkiismeret-furdalásom van, ha arra gondolok, hogy hazudok neki.


Van itt olyan, aki duplán védekezik?


Köszi.

26/n


2013. aug. 29. 13:51
 11/94 anonim ***** válasza:
30%

Ha már mérgezed magad azzal a sz*rral, akkor ne használj gumit. Ez erre van kitalálva, nincs peteérés, nincs mensi, egy mesterséges terhességet hoz létre a szervezetedben, ha rendesen szeded, nem leszel terhes.


Hogy micsoda??????:DDDD nincs peteérés, nincs mensi?:DDD

Ezt mégis melyik mesekönyvben olvastad?:DDD

2013. aug. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/94 anonim ***** válasza:

Amikor anno elkezdtem szedni én se bíztam 100%-ig a gyógyszerben, ezért megszakítással védekeztünk mellé. Így a barátom is élvezte a dolgot, hogy nem kell a gumival vacakolni és én is megnyugodtam, hogy esélytelen, hogy becsússzon egy baba amíg jól szedem a gyógyszert. Mondjuk több zsepi meg törlőkendő fogyott így, de valamit valamiért.


23 L

2013. aug. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/94 anonim ***** válasza:

Szia! Én megértem ezt a problémát, én is ezen gondolkozom most. Korábban is féltem a dologtól, de most pár hete kiszakadt az óvszer, azóta merült fel bennem ez a gondolat.

Csak az a baj, hogy eléggé rendszertelenül élek, viszonylag sokszor iszom alkoholt is (nem sokat egyáltalán, de hetente többször is, 1-2 pohár bor vagy 1 sör, ilyesmi... és úgy olvastam, hogy ez csökkentheti a hatását, így tuti félnék, hogy nem működik.)

Én is erre gondoltam, hogy titokban szedném, de ezt az ötletet elvetettem mégis... úgy gondolom, hogyha elmondom a barátomnak, hogy mi a helyzet és én hogy gondolom, akkor megértené, és nem kéne hazudnom. Sose volt egyetlen rossz szava se az óvszer ellen.

Na meg aztán ki tudja, egy idő után én is biztos megnyugodnék és nem lenne szükség erre a dupla védekezésre, és akkor meg már a gumit el is lehetne hagyni, csak ehhez idő kell...

Szerintem ne titkold el előle, egy később leleplezett hazugság sokat árthat egy kapcsolatban, szerintem ne kockáztasd ilyesmivel a bizalmat!

22L

2013. aug. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/94 A kérdező kommentje:
Igazatok van, a hazugság ötletét teljesen elvetettem, de a dupla védekezést még nem.
2013. aug. 29. 14:50
 15/94 A kérdező kommentje:

A dupla védekezés meg akkor kell, amikor valami gyengíti a gyógyszer hatását (például bizonyos antibiotikumok, betegség stb).


Na ez az! Sosem tudhatom biztosra, hogy éppen mi játszódik le a szervezetemben, ezért nem bízom teljesen a gyógyszerben.

2013. aug. 29. 14:53
 16/94 anonim ***** válasza:
56%

Ez nem mesekönyv, ez a fogamzásgátló hatása. Nincs mensi, csak megvonásos vérzés. És peteérés sincs, hiszen egy mesterséges terhességet idéz elő. Szedtem 3évig, tudom h miről beszélek.


Tessék:



HOGYAN MŰKÖDIK A TABLETTA?


A tabletta célja, hogy több normál termékenységi funkciót úgy befolyásoljon, hogy a nő 1) időszakos meddőség vagy a spermiumok mozdulatlansága miatt nem tudjon foganni, és/vagy 2) ne tudja kihordani a terhességét (korai abortusz). Ezt a folyamatot többféle módon elő lehet idézni.


Az ovuláció leállításával: Mikor petesejt érik, az agyalapi mirigy hormonokat termel, melyek a petefészkeket stimulálják a pete érlelésére és kilökésére. A kombinált tabletta általáb!n az agyalapi mirigy ezen hormonjainak kiválasztását állítja le, így nem lökődik ki petesejt a petefészekből, tehát terhesség sem jöhet létre. Ha nincs megtermékenyíthető petesejt, akkor a nő kémiailag steril. Azonban a csak progesztogén tartalmú tabletta gyengébb hatású. Általában nem akadályozza meg az ovulációt.[1]

A beágyazódás megakadályozásával: A termékenység másik fontos része az a folyamat, amely során a méh nyálkahártyája felépül, megvastagszik és fennmarad. Miután megtermékenyül a petesejt, általában beágyazódik ebbe a nyálkahártyába (endometrium), ahonnan táplálékot és a létfenntartásához szükséges anyagokat szerzi. A kombinált tabletta progesztogén komponense és a csak progesztogént tartalmazó minitabletta miatt a méhnyálkahártya elvékonyodik és kiszárad, így az embrió (a nemrég megtermékenyült petesejt) nem tud beágyazódni.[2]

A spermiumok vándorlásának gátlásával: Az ovuláció előtt a méhnyak vizes nyálkát termel, emlyben a spermiumok fölúsznak a petesejthez. Ez a nyálka egyben táplálja is a spermiumokat. A progesztogén hatására a nyálka besűrűsödik, ezáltal gátolja a hímivarsejtek vándorlását.[3]

2013. aug. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/94 anonim ***** válasza:

Mesterséges terhességet idéz elő? Na ne röhögtess már..

A többi, amit írtál oké, de ezt neee.. Oltári nagy baromság.

2013. aug. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/94 anonim ***** válasza:
40%

Ez egy akkori oltári baromság mint az állat már meg ne haragudj. Apám nőgyógyász, én meg 6 éve szedem a tablettát. Mondd csak ha ez a magyarázatod akkor miért van az hogy van aki gyógyszer mellett is teherbe esik?:DDDD


Ez egy mesekönyv, semmi más. Se peteérés, se menstruáció:D te életedben nem láttál még gyógyszert nemhogy szedted volna :D fogalmad sincs miről beszélsz:D 2 perce olvastam fel apámnak, mert kíváncsi voltam én tudom e rosszul, majdnem leesett a székről a röhögéstől. De igazad van biztosan a nőgyógyász tudja rosszul:D

2013. aug. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/94 anonim ***** válasza:
56%
Márpedig szedtem. Akkor meg h akadályozza meg a terhességet? Elmondanád? Nem szabályos mensi, mert NINCS megvastagodott méhfal, ezt a fogamzásgátlóm betegtájékoztatójában irta, de nyilván, csak viccnek szánták:D Csak megvonásos vérzés van, de ez nem ugyanaz.
2013. aug. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/94 anonim ***** válasza:
100%
Akkor egy apró javítás: a beágyazódást gátolja meg. A másik kérdésedre válaszolva pedig: azért lehetséges, h vki terhes lesz a szedés alatt, mert pl. antibiotikumokat szedett, ami csökkenti a hatást, vagy kihagyott egy szemet, ami csökkenti az addig fenntartott hormonszintet a szervezetben. A fél családom nekem is eü-s, sőt 3évig szedtem azt a sz*rt.
2013. aug. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!