Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi értelme fiatalként egy...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi értelme fiatalként egy párkapcsolatnak?

Figyelt kérdés
Én is fiatal vagyok és kiválóan megvagyok kapcsolat nélkül. Jó persze, néha jó lenne valaki akit szerethetnék, de az ilyen gondolatokat gyorsan el hessegetem. Szerintem fiatalként inkább a tanulásba kellene fektetni az energiát. Arról beszélve hogy nagyon fiatalok ehhez még ennyi idősen az emberek és nagyon korainak tartom. Megbotránkoztatónak tartom, hogy 14 évesek arról irkálnak, hogy csókolózni, meg ölelkezni, meg együtt aludni akarnak és hogy hogyan kell ismerkedni, meg gimnáziumban milyen lányok/fiúk vannak, 16 évesek már orális szexelni akarnak (amit szerintem pláne jóval később kellene, ha kellene), 18 évesen meg már aktív nemi életet élnek egyesek és vannak akik már házasodni akarnak. Szerintem inkább tanulni kellene fiatalként és nem kapcsolatban lenni. Arra bőven mindenki ráér olyan 25 év felett. Miért jó ez? Szerintem nagyon korai is még ennyi idősen és szerintem magamnak is, meg akiket ismerek azoknak is.

2020. okt. 11. 16:21
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/199 anonim ***** válasza:
91%

Kedves Kérdező, 16 éves vagyok. 2 éve vagyunk együtt a barátommal. Mind a ketten sokat változtunk és fejlődtünk. Nem lettünk ettől kevesebbek. Nem érzem hogy átugrottam volna a gyermekkorom. Tanultam/tanulok rendesen.


A 16-os kommentedhez is hozzászólnék.

Egy 30 éves incelnek sincs felelősségtudata. Hiába volt anyuci és apuci kedvence. Hiába figyeltek rá. A való életben mindenkitől ugyan ezt várná. Hogy kiszolgálják és az ölébe hulljon minden.

2020. okt. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/199 anonim ***** válasza:
100%

Vagy pont hogy azt hiszik hogy csalódnának ezért nem is foglalkoznak a többi emberrel (de még magukkal sem)

21-es voltam.

2020. okt. 11. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/199 anonim ***** válasza:
99%

"tanulni kellene" - na ebben nagyon egyetértünk. De úgy érzem, egész másra gondolunk amikor ezt kimondjuk. Gondolom azt jelenti számodra a "tanulás", hogy napközben figyelni órákon, otthon meg rögzíteni amit órán elmondott a tanár és megoldani a házit. Csakhogy a tanulás nem csak ennyiből áll. Csak egy példát említve: nézz utána mit jelent az intelligencia fajátji. Azon belül is van egy olyan, hogy érzelmi intelligencia. Nem azt mondom, hogy a tinikori pasizás/csajozás elengedhetetlen az ÉI érdembeli fejlődéséhez, de nagyban hozzájárul. El lehet "játszani" a komoly párkapcsolatot, gyakorolni milyen a másik ember mellett lenni. És ezeket a tapasztalatokat majd élesben alkalmazni.

Akkor leszel teljes értékű felnőtt, ha minden téren fejlődsz tizenéves korodban. Hisz ez a kor a legintenzívebb fejlődés ideje. Miért ne akarnád kihasználni? Miért pont ezt hagynád ki? Semmi baj, ha még 14-16 évesen ez nem érdekel, nem késtél el, de az nem segít ha ilyen ellenszenvesen állsz hozzá a témához...

2020. okt. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/199 A kérdező kommentje:
Fiatal, 16 éves fiú vagyok és szerinte bőven rá érnek még a serdülőkorúak arra, hogy párt keressenek. Egy teljesen felesleges dolog, ami ráadásul csak hátráltat attól, hogy megéld a fiatal korod, tanulj, hallgass a szüleidre stb. Nem kell elsietni a dolgokat! Az tényleg kiborít, hogy vannak fiatalok arról panaszkodnak, hogy nem megy nekik a párkeresés és hogy hogyan kell párt találni. Rendkívül nevetséges, hogy sokan azt hiszik, hogy ez valami alapvető dolog, ami baj ha nincs.
2020. okt. 11. 19:00
 25/199 anonim ***** válasza:
94%
Szerinted úgy kell megélni a fiatalkorod, hogy tanulsz és hagyod, hogy bekorlátozzanak a szüleid? Ez a nevetséges.
2020. okt. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/199 A kérdező kommentje:
De ráér mindenki majd felnőtt korában ezzel foglalkozni, ráadásul úgy, hogy nem is jó, nincs is nagyon semmi értelme, csak a figyelmét tereli el valakinek, pláne úgy, hogy az iskolában kellene figyelni, a szülőktől még nem kell elszakadni, önállósodni, mindenki ráér még vele.
2020. okt. 11. 19:04
 27/199 A kérdező kommentje:
Ki kell élvezni fiatal kort. Az a lényeg, hogy ne akarjon senki túlfejlődni, mert ráér mindenki mindennel.
2020. okt. 11. 19:07
 28/199 anonim ***** válasza:
100%
Ezt azért mondod, mert sosem voltál még szerelmes. Ha lettél volna, tudnád, mennyire nem így van. Ki mondta, hogy a szülőktől el kell szakadni? :D Vannak bajok.
2020. okt. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/199 anonim ***** válasza:
95%

Jó, akkor játszd tovább a sértődött paprikajancsit... Nem is értem, te mint 16 éves hogy jössz ide, hogy megítéld, hogy az átlad tinédzsernek mi a jó és mi nem. Honnan veszed, hogy azzal, hogy pasiznak és csajoznak a veled egykorúak, a saját fiatalkorukat b/sszák el? Már leéltél egy fiatalkort így, innen ez a nagy bizonyosság? Vagy egyszerűen irigy vagy azokra, akik bírnak ezzel IS! foglalkozni. Ki vagy te, hogy eldöntsd, mi a jó másnak? Ok, felfogutuk, te nem akarsz csajozni, de fel kellene fogni, hogy te csak 1 vagy a sok más tini között, nem egy kollektív személyiség vagytok.

"Rendkívül nevetséges, hogy sokan azt hiszik, hogy ez valami alapvető dolog, ami baj ha nincs." te meg azért vagy nevetséges, mert leállsz az ilyenekkel veszekedni. Senki nem mondta itt, hogy baj, hogy még nem csajozol... Azt próbálják mondani, hogy az a baj, hogy te ezt a nézetedet mindenkire rá akarod erőltetni. Gyere vissza 2 év múlva, világbajnok. Lássuk akkor is ilyen nagy legény leszel-e.

2020. okt. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/199 anonim ***** válasza:
93%
Olyan vagy, mint néhány befordult vallásos ember. Te nemcsak ezt gondolod, te meg vagy győződve róla, hogy ez a Nagy Igazság, és mindenkinek ezt KELL gondolnia, aki nem, az meg egy marha.
2020. okt. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!