Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szóltak már be, kutyasétáltatá...

Szóltak már be, kutyasétáltatás közben?

Figyelt kérdés
Sétáltatam az 5 hónapos német juhászom a parkban (nincs kutyafutató a városban, így nem tudom oda vinni) és elengedtem had fusson. Tudom, hogy sokan félnek a kutyáktól, ezért ha vki arra jön megfogom. Ma is megfogtam, ennek ellenére egy férfi odajött és megkérdezte, hogy merem hagyni, hogy póráz nélkül futkoson. Mondtam, hogy senkihez se ment oda, tehát nem értem a problémáját. Erre azt mondta, hogy "egy ekkora nagy dögöt felelőtlenség így elengedni, mert bárkit megtámadha"-5 hónaposan nagyon nagy mondhatom, meg nem is támad, inkább csak játszana mindenkivel.
2010. aug. 18. 20:45
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/80 A kérdező kommentje:
Nincs kutyafutató a városban. Mások is viszik oda a kutyájukat sétálni és mint mondtam, ha vki arra jön pórázra veszem.
2010. aug. 18. 20:55
 12/80 A kérdező kommentje:
Figyelek rá nagyon.
2010. aug. 18. 20:57
 13/80 anonim ***** válasza:
37%
Én miért lettem lepontozva? Mert igazat írtam? Tényleg nem lehet póráz nélkül kivinni közterületre a kutyát. Ezt tudnai kellene minden tulajdonosnak. Két helyen rohangálhat: kutyafuttatóban és otthon a kertben. Máshol TILOS! Ha ezt nem tartod be, akár 30 ezer forintra is megbüntethetnek. Kell az neked?
2010. aug. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/80 anonim ***** válasza:
55%
Azaz, pontozzátok csak le aki igazat beszél, tényleg nem hagyhatod póráz nélkül egy percre sem utcán. Most mindegy, hogy játékos, vagy véreb, jogilag egy palotapincsit is 2 méteres pórázon kell tartani.
2010. aug. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/80 anonim ***** válasza:
Ó de még hányszor! Velem mernek packázni mert a kutyáim nem néznek ki veszélyesnek. Van az a fajta aki mindenáron meg akarja mondani mit csináljak a kutyámmal, piszkálni, simogatni akarja, vagy a kölykének nyúzni... Aztán van az a fajta aki azért szól be mert "zavarja" hogy arra megyek... És be is tartják sokan. Ránk engedtek már kutyát, majdnem megölte az enyémeket. Ne foglalkozz vele de vigyáőzz nehogy valaki bántani akarjon, mert ezek képesek rá.
2010. aug. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/80 anonim ***** válasza:
90%
Én tizenéves lány voltam, amikor sokat séltáltattam kutyát. Minden ok nélkül, kigyúrt (ezek szerint gyáva csávók) szóltak be, meg idős nénik és bácsik, de ha mellettem egy 4-szer nagyobb kutyát sétáltatott egy kétajtós szerkrény, akkor a menő csávó is fülét-farkát húzta be. Ez van. Máshol nem mernek érvényesülni, így még azért is beszólnak, hogy épp hogy liheg a kutyád. Sza...d le őket!!!!!! Ha minden szabályt betartasz, akkor be.....ják!
2010. aug. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/80 anonim ***** válasza:
62%

Milyen szép ez a sok felháborodás,persze mindenkinek igaza van,de:

Azon nem kell csodálkozni ha a rendőrt kihívja valaki,hisz törvénybe van foglalva,hogy közterületen kutyát póráznélkül TILOS sétáltatni.

Sajnos ezvan.

Bár ez úgymond nem egy buta törvény,hisz gondoljunk csak bele ha minden kutya szabadon sétálhatna,mi lenne?!

Csaka hogy behozták volna ezt a törvényt előte gondolni kelett volna arra,hogy TÖBB hely legyen a kutya elengedésére.

MOst az,hogy 5 hónapos a kutyád,az az jelenti,hogy nem ismerheted még,nem tudhatod,hogy mikor,hogy reagál a váratlan helyzetekre és mitől lesz agresszív.

Ha kisgyereket lát labdázni a járdás,hogy reagál?!

Ha sír-rí egy kisgyerek,hogy reagál?!

Ha a kamaszok visongatnak és szaladgálnak,hogy reagál?!

Ha meglát egy macskát,hogy reagál?!


Persze nagyon helyes,hogy megfofog,hisz ez természetes,de mivan ha nem tudod megfogni?!

És lehet,hogy a kutyád csak játszani akar,de odaszalad egy kisgyerekhet akit akaratlanul is fellökvagy egy férfihoz aki fél a kutyáktól és fene tudja,hogy reagál egy 'nagy' németjuhász láttán.

Bonyolult dolgok ezek,de próbáld meg este vagy korareggel (vagy mind a kettő) szabadon sétáltatni és délben pórázon.

Mert ha valaki kíhívja rád a rendőrt,az sajnos jogos lehet,bár b.nkó dolognak minősülne.


A kaki összeszedésről meg annyit,hogy ha valaki kutyát vállal akkor ez vele jár,persze muszáj neki elvégezni a dolgát,a gazdának meg kötelessége összeszedni.


És most akkor nem is védtelek ,de nem is szídtalak.Válazd az arany közép utat,hidd el jobb lesz.

2010. aug. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/80 A kérdező kommentje:
Akkor hol fusson a kutya? Van egy nagy udvarunk, de ott nem futja ki magát. A legközelebbi kutyafutattó meg 30km-re van.
2010. aug. 18. 21:02
 19/80 anonim ***** válasza:
8%

bocs, de erre én is rohadtul ugrom, ugyanis nap mint nap betámadják a pórázon sétáló kutyámat a szabadon futkorászó kis idegroncsok....


az meg már az egyéni szocproblémád, hogy nem tudod, hol futtatni, gondolkodtál volna előbb, mielőtt panelba vittél németjuhászt....

2010. aug. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/80 anonim ***** válasza:
14%

Szerintem jogos a férfi felháborodása. Én is félek a kutyáktól és nem örülök ha kint az utcán futtatja valaki a kutyáját.

Elvileg a kutya nem támad senkire az utcán mert csak a saját területét védi, de ha nincs a területén akkor ártalmatlan. Persze soha nem lehet tudni, a kutya megérzi ha félnek tőle és támad. Sok kutyatámadásról lehet hallani manapság és nem is minden kutya fogad szót a gazdájának. Van olyan hogy a kutya a saját gazdáját támadta meg vagy a gyereket.

Ha lehet akkor az udvarodban futtasd.

Az jó pont hogy megfogod a kutyát, de mi van ha messzire megy tőled és valakinek nekimegy???

2010. aug. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!